به گزارش افکارنیوز،

رسول صانعی نویسنده مجموعه تلویزیونی شهید حججی در خصوص جدیدترین فعالیت‌های خود در عرصه سینما گفت: از سال گذشته مذاکراتی برای ساخت اولین فیلمم در سینما انجام شد و قرار است امسال این فیلم تولید شود. این فیلم "آخرین حکم" نام دارد که نویسندگی و کارگردانی آن را خودم برعهده دارم، پروانه ساخت این فیلم را دریافت کرده‌ام و سرمایه اولیه آن توسط بنیاد سینمایی فارابی داده شده است.

وی اظهار کرد: تهیه‌کنندگی "آخرین حکم" را سید امیر سیدزاده برعهده دارد. این فیلم را برای جشنواره فیلم فجر سی و هفتم تولید می‌کنیم و همه تلاش خود را خواهیم کرد که آخرین حکم در جشنواره امسال حضور پیدا کند.

این کارگردان افزود: "آخرین حکم" در شروع پیش تولید قرار دارد و در حال حاضر کارهای مقدماتی آن در حال انجام است و مدیریت فیلمبرداری را پیمان شادمانفر بر عهده دارد. با چند هنرپیشه برای بازی در آخرین حکم مذاکره کرده‌ایم اما هنوز قرارداد با آنها بسته نشده است.

صانعی درباره شرایط تولید اولین فیلم سینمایی اش توضیح داد: "آخرین حکم" در دو بخش تولید خواهد شد. یک بخش آن در تهران و بخش دیگر در بندرعباس و قشم فیلمبرداری خواهد شد. این روزها در حال هماهنگی با مسئولان مربوطه در بندرعباس و قشم هستیم و به جهت گرمای هوا تصمیم داریم که ابتدا این نقاط را فیلمبرداری و به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: من چند تله فیلم و سریال در کارنامه دارم اما برای "آخرین حکم" که اولین اثر سینمایی‌ام است با قدرت بیشتری تلاش خواهم کرد که مخاطبان با اثری موفق در جشنواره فیلم فجر روبرو شوند.  

صانعی خاطرنشان کرد: ترجیحم این است که در سینما به دلیل روند رو به جلویی که دارد، قدرت پردازش موضوعات مختلف و همچنین گستره‌ای که هر موضوع از آن برخوردار است با تولید اثری خوب باز خورد و نتیجه‌ای مثبت در عمل و ذهن‌ها به وجود آورم.