به گزارش مهر، سری جدید برنامه "مستقیم آبادی" به تهیهکنندگی و کارگردانی اقبال واحدی تولید میشود. او قصد دارد تغییراتی در این برنامه به وجود بیاورد تا مورد توجه مردم قرار بگیرد.

- محمدحسین صوفی، معاون صدای سازمان صدا و سیما برگزاری جشنواره جوانه را فضایی برای استعدادیابی، ایده‌پردازی و نوآوری در عرصه رسانه به ویژه در رادیو برشمرد.

معاون صدای رسانه ملی در دیدار رئیس رادیوی ملی پاکستان از اعلام آمادگی برای انتقال تجارب و برقراری تولیدات مشترک رادیویی با کشور پاکستان خبر داد.

- محمد سادات اخوی مجری برنامه " آفتاب شرقی " در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه تجربه کمک زیادی در اجرا به او کرده، تاکید کرد همیشه خودش را جای مخاطب می‌گذارد تا بهتر بتواند برنامه را اجرا کند.

- جشن چهلمین سالگرد شبکه یک پنجم بهمن ما با حضور هنرمندان در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در این مراسم امیر جعفری خطاب به حاضران گفت: گرچه قد دارم، اما قیافه ندارم. همچنین علیرضا خمسه هم افزود: من قد ندارم، اما قیافه دارم!

- بزرگترین گاف این مراسم مربوط به حرف فرزاد جمشیدی می‌شد. او وقتی از علی لدنی به عنوان یک تهیه‌کننده پیشکسوت نام برد و از او خواست تا به روی سن بیاید و تقدیر شود، پسرش به جای لدنی آمد. نکته جالب این بود که بعد از آمدن پسر لدنی جمشیدی خطاب به حاضران گفت او از تهیه‌کنندگان پیشکسوت است که همیشه هم در شبکه در حال دویدن است! این در حالی بود که پسر لدنی جوان بود!

- امیر جعفری بازیگر مجموعه " شیدایی " در گفتگو با خبرگزاری مهر تاکید کرد این سریال آنقدر که می‌گویند پر استرس و پرتنش نبود و اگر بخواهیم اینطور نگاه و برخورد کنیم و صرفا دروغ بگوییم، چطور می‌توانیم به جنگ ماهواره برویم؟!

- آرش مجیدی که به‌تازگی پخش مجموعه " شیدایی " با بازی مشترک او و همسرش میلیشیا مهدی‌نژاد به پایان رسیده ‌است در گفتگو با خبرگزاری مهر ضمن اشاره به استانداردهای کیفی این مجموعه و نمونه‌های دیگری چون " ارمغان تاریکی "، کیفیت پایین مجموعه‌هایی مانند " ستایش " را توهین به شعور مخاطب دانست.

- عجیب‌ترین اقدام هفته گذشته در شبکه یک صورت گرفت. تله‌فیلم " سپیده " به کارگردانی روح‌الله حجازی با حذف سکانس کلیدی و بطور ناقص روی آنتن شبکه اول رفت که گویا این اتفاق بی‌ارتباط با تذکر اخیر معاونت سیما به مدیران تلویزیون نبوده ‌است.

- روح‌الله حجازی، کارگردان و تهیه‌کننده تله‌ فیلم " سپیده " ضمن گلایه از حذف سکانس تاثیرگذار این فیلم از سوی پخش شبکه اول سیما، اظهار داشت: این فیلم قربانی سوء‌تفاهم‌‌ها شد.

نکته جالب این است که ممیزی‌های این فیلم در دو شبکه یک و قرآن با یکدیگر متفاوت بود. این مسئله نشان‌دهنده سلایق مختلف در سازمان است.

- هفته پیش خبر جالبی در یکی از خبرگزاری‌ها منتشر شد. این خبرگزاری با راننده کامیونی که برای سریال " خوش رکاب " استفاده شده بود، گفتگو کرد. مالک این کامیون اعلام کرد که به دلیل شرایط سخت نگهداری می‌خواهد آن را بفروشد. نکته جالب این است که محمود فلاح، تهیه‌کننده این سریال هم در واکنش به خبر فروش کامیون " خوش رکاب " گفت: تنها کاری می‌توانم انجام دهم این است که فردا به مسئولان سازمان صدا و سیما پیشنهاد دهم این کامیون را خریداری کنند!

- مجموعه برنامه " خنده بازار " همراه با بخش‌‌های جدیدی نظیر شوخی با پارک ملت و شهیدی‌فر ویژه دهه فجر روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

- سازمان نظارت بر رسانه‌های انگلیس " آفکام "، روز جمعه ۳۰ دی برای پرداخت جریمه یک صد هزار پوندی از سوی دفتر شبکه پرس تی‌وی در لندن مهلت تعیین کرد. این اتفاق ساعاتی پس از ابطال مجوز پخش این شبکه خبری و حذف آن از سرویس پخش ماهواره‌یی اسکای صورت گرفت.

محمد سرافراز، معاون برون‌مرزی صدا و سیما و رئیس شبکه پرس تی‌ وی اظهار کرد: این تصمیم آفکام نمی‌تواند موج بیداری در بریتانیا و سراسر جهان را متوقف کند.

- حمیدرضا عمادی، مدیر اتاق خبر شبکه پرس‌تی‌وی در گفتگو با خبرگزاری مهر تاکید کرد قطع برنامه‌های این شبکه در انگلستان نه تنها از تعداد مخاطبان کم نکرده، بلکه با افزایش مخاطب رو به رو بوده‌ و راه‌های مختلف برای ارتباط با شبکه را جایگزین کرده‌ایم. چنین اقداماتی در رسانه نتیجه عکس می‌دهد.

- عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما گفت: اگر سریالی غم و اندوه را زیاد کند ممکن است جرح و تعدیل شود.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود سریال " تا ثریا " با حذفیاتی روبه‌رو بوده، با تایید تلویحی این موضوع، از سریال " تا ثریا " و همچنین " شیدایی " و اهدافی که قصد انتقال آن را داشتند، دفاع کرد و آنها را سریال موفقی دانست.

این در حالی است که معاون سیما هم چند هفته گذشته تذکر جدی درباره پخش مجموعه‌های غم‌انگیز به مدیران داده بود.

- شبکه رسمی نمایش پنجم بهمن ماه افتتاح شد. ضرغامی در مراسم افتتاح شبکه نمایش گفت: با هزینه اعتبارات سنگینی که برای دیجیتال کردن صرف شد، مخاطبان امروز میتوانند ۱۶ شبکه را دریافت کنند و با تامین اعتبارات در بخشهای دیگر میتوانیم ۸ شبکه دیگر افتتاح کنیم.