به گزارش مهر، روزهای پایانی هفته فیلم روی آنتن میرود که ۶ فیلم ایرانی و ۹ فیلم محصول آلمان، فرانسه، انگلیس، آمریکا و کانادا هستند.

فیلم سینمایی " برج سوزان " به کارگردانی راینرمت سوتانی پنج شنبه ۶ بهمن ماه ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. درخلاصه داستان فیلم آمده: کایتا که دختر رئیس آتش نشانی است در رستورانی که در یک برج بلند ساخته شده کار می‌کند. بر اثر اتصال برق برج آتش می‌گیرد وعده زیادی از مهمانان رستوران درآتش محاصره می‌شوند… استفان لوکا و سیلک بودِ نبِندِر در " برج سوزان " محصول سال ۲۰۰۷ آلمان بازی کردند.

فیلم تلویزیونی " تلفن همراه " به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی بهروز خوش رزم، جمعه هفتم بهمن ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. درخلاصه داستان فیلم با بازی بهنام تشکر، ارسطو خوش رزم و صدف طاهریان آمده: دو تلفن همراه که متعلق به دو نفر است، به اشتباه بر روی پیشخوان بانک گوشی‌هایشان عوض می‌شود، یکی از صاحبان تلفن همراه افسر پلیس است و با این اتفاق درگیر یک پرونده می‌شود.

انیمیشن " رستم و برزو۲ " به کارگردانی نیما میگلی و کامیار خسروی از تولیدات مرکزفرهنگی هنری صبا، پنجشنبه ۶ بهمن ماه ساعت ۱۴:۳۰ ازشبکه دو سیما پخش می‌شود. درخلاصه داستان این انیمیشن آمده: افراسیاب شاه که در جنگ قبلی، از برزو و رستم شکست خورده بود و این حقیقت که برزو نوه رستم است، آشکار شد و پس از شکست از آنها به کوه‌ها فرار می‌کند…

فیلم سینمایی " جوخه آتش " به کارگردانی نیرا پارک و به تهیه کنندگی ادگار رایت، محصول سال ۲۰۰۷ کشورهای فرانسه و انگلیس روز جمعه هفتم بهمن ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دوم روی آنتن می‌رود. داستان این فیلم درباره افسری به نام نیکولاس انجل است که در لندن دوره آموزشی پلیس را گذرانده و از همه افسرها بهتر است. او را برای عدم مزاحمت نسبت به دیگران به دهکده کوچکی به نام سندفورد منتقل می‌کنند که روستای برتر شناخته شده است. پس از مدتی او در آنجا با وقایع خاصی روبرو می‌شود.

فیلم تلویزیونی " کمی دورتر " جمعه هفتم بهمن ساعت ۲۳ از شبکه دوم سیما پخش می‌شود. این فیلم با بازی حشمت اله قاسمی، محمد بزرگمهر و علیرضا وحیدی نیا درباره فرخ و منیر زوج سالخورده‌ای است که سالهاست در ایستگاهی دور افتاده سوزنبان قطار هستند. منیر درشب تولد حضرت معصومه(س) خوابی می‌بیند که سرآغاز اشتیاق او برای زیارت حرم ایشان در قم است، به فکر تهیه تحفه‌ای برای حضرت است، اما هر چه فکر می‌کند کمتر پیدا می‌کند، منیر شیفته و واله لباس زیارت بر تن می‌کند و خود را به حرم می‌رساند. " کمی دورتر " به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی سید روح اله حجازی ساخته شده است.

فیلم سینمایی " بازرس مورس "(سرنوشت شوم) به کارگردانی جان مدن، محصول سال ۲۰۰۰ کشورهای آمریکا و انگلیس، پنجشنبه ۶ بهمن ماه ساعت ۱۴:۱۵ از شبکه سوم سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی جوهان توان و کوین واتلی آمده: زنی که مورس قرار است با او ازدواج کند به قتل می‌رسد. مورس از فرزند و همسایه‌های وی شروع به بازجویی می‌کند، تا قاتل و انگیزه قتل را شناسائی کند.

فیلم سینمایی " اسب ولوت " به کارگردانی برایان فوربز پنجشنبه ششم بهمن ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی تانومو نیل و کریستوفر پلامر می‌بینیم: سارا براون دختر نوجوانی است که پدر و مادرش را در سانحه تصادف از دست می‌دهد. پس از مرگ آنها سرپرستی وی به عمه اش ولوت براون که چندین سال قبل قهرمان ملی سوارکاری بوده است می‌رسد. سارا در ابتدا با عمه و شوهر عمه‌اش ناسازگار است، اما ولوت با دیدن علاقه سارا به اسب برایش اسبی جوان که از نژاد پان(اسب ولوت) بوده است، می‌خرد. " اسب ولوت " محصول سال ۱۹۷۸ در کشور آمریکا ساخته شده است.

فیلم سینمایی " در جستجوی طوفان " به کارگردانی جرج مندلوک جمعه هفتم بهمن ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. درخلاصه داستان فیلم با بازی داربل هانا و دیلان نیل می‌بینیم: یک گروه تحقیقاتی با هواپیمایی مخصوص تصمیم دارند. به قلب طوفان ژوزفین بزنند. بر اساس اطلاعات قبلی ژوزفین طوفانی از نوع درجه ۲ از لحاظ شدت است. " لیا " زن هواشناسی است که از شوک روانی از دست دادن پدر ومادرش در دوران کودکی رنج می‌برد و مسئولیت هدایت گروه را به عهده دارد… " در جستجوی طوفان " محصول سال ۲۰۰۸ درکشورانگلستان ساخته شده است.

فیلم سینمایی " الماس منزوی " به کارگردانی پا اول هریسون جمعه ۷ بهمن ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. دراین فیلم خواهید دید: یک پیرمرد ساده تقریباً با معلولیت‌های ذهنی است که زبانش هم می‌گیرد. او مدتی را در زندان به سر می‌برد و تمام گارد زندان به وی اعتماد کرده‌اند و وی را شخصی تصور می‌کنند که آزارش به یک مورچه نمی‌رسد. به طور اتفاقی هم سلولی او متوجه می‌شود آن شخصیتی که همه فکر می‌کنند نیست و در واقع نقش بازی می‌کند. " الماس منزوی " با بازی دیوید جیسون و استیفن وید محصول سال ۲۰۰۵ انگلستان است.

فیلم سینمایی " مزاحم " جمعه ۷ بهمن ماه ساعت ۱۲ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده: رالف میلان آدمکش حرفه‌ای به مون پلیه می‌رود تا یک شاهد را قبل از شهادتش در دادگاه به قتل برساند. او در یک هتل اقامت می‌کند تا از پنجره آن به شاهد شلیک کند. اما همسایه دیوار به دیوار او درهتل مردی ناامید و خسته از زندگی به نام فرانسو پینیون است که نامزدش او را ترک کرده است. لینو ونتورا و ژاک برل در این فیلم محصول سال ۱۹۷۳ کشور فرانسه به کارگردانی ادوارد مولینارو بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی " کلاس اولی‌ها " به کارگردانی جاستین چدویک جمعه ۷ بهمن ماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه " سینما ۴ " از شبکه چهارم سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده: " کیمانی نانگا ماروگه تصمیم می‌گیرد پس از آزادی از زندان انگلستان به تحصیل بپردازد. دولت نوپای کنیا که با مقاومت و مبارزه افرادی چون ماروگه به استقلال رسیده است؛ تصمیم می‌گیرد با تاسیس مدارس رایگان برای کودکان به تدریس بپردازد. " کلاس اولی‌ها " محصول سال ۲۰۱۰ کشورکانادا با بازی آنومی هریس، تبنی گروج و الیور گیئوندو ساخته شده است.

فیلم سینمایی " گربه آوازه خوان " به کارگردانی کامبوزیا پرتوی پنجشنبه ۶ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ در قالب برنامه " تماشاخانه " از شبکه تهران پخش می‌شود. این فیلم درباره حسن و گلدونه است که به قصد یافتن پدرشان از پرورشگاه فرار می‌کنند. اما جستجوی آنها به نتیجه نمی‌رسد و گرسنه و خسته به گربه‌های ولگرد کوچه و خیابان بر می‌خورند. گربه‌ها به امید این که اگر پدر آنها را پیدا کنند، به نوایی می رسند، جستجوی گسترده ای را آغاز می‌کنند.

فیلم سینمایی " آتشنشانان چترباز " جمعه ۷ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه تهران پخش خواهد شد. داستان درباره کریستین دختری است که به شغل آتش نشانی علاقه فراوانی دارد. هنک پدر او نیز یک آتش نشان با سابقه است و آخرین روزهای خدمت را سپری می‌کند. فردای روزی که هنک جشن بازنشستگی را می‌گیرد و در آخرین روز خدمت کریستین و هنک عازم ماموریتی می‌شوند که طی آن خانه‌ای در حال سوختن در آتش است و کودکی در خانه گیر افتاده و می‌میرد. مایکل آلکوک، ربکا کارنی، استیسی کلارک و جن فل در " آتشنشانان چترباز " به کارگردانی مایکل رو، محصول سال ۲۰۰۸ کشور کانادا بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی " یک تیر و دونشان " به کارگردانی اسماعیل میهن دوست و تهیه کنندگی محرمعلی کلیج پنجشنبه ۶ بهمن ماه ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش می‌شود. این فیلم درباره مهندس داوود ترابی است که به دلیل مشغله کاری کمتر فرصت پیدا می‌کند تا به تهران رفته و به امورات خانواده رسیدگی کند. این امر اعتراض همسرش نسرین را به دنبال داشته که چرا وقت خود را صرف خانواده نمی‌کند. نسرین در تماسی از او می‌خواهد که فوراً مرخصی گرفته و به تهران بیاید و مهندس ترابی اطاعت امر می‌کند و برای چند روزی به تهران می‌رود. اسماعیل محرابی، رویا افشار و شهنام شهابی در " یک تیر و دو نشان " به ایفای نقش پرداختند.

فیلم تلویزیونی "وقت خوب بودن" جمعه ۷ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما روی آنتن میرود. "وقت خوب بودن" روایت داستان جوانی به نام محسن است که درحین خدمت مرتکب قتل هم خدمتی خود میشود و در زندان به سر میبرد. پدر و مادر محسن از دامادشان امیر که به شغل وکالت مشغول است میخواهند تا محسن را از مجازات اعدام نجات دهد، امیر به سراغ پدر شهروز سرباز مقتول میرود ، اما پدرش به هیچ عنوان حاضر به رضایت نیست. حبیب دهقان نسب و مریم کاویانی در فیلم تلویزیونی "وقت خوب بودن" به کارگردانی قاسم انصاری و تهیه کنندگی هادی افشار به عنوان بازیگران اصلی بازی کردهاند.