به گزارش افکارنیوز،

برنامه «سکانس صدا» که به معرفی و تجلیل از چهره های ماندگار هنر دوبله ایران می پردازد، روز پنجشنبه ۲۲ شهریور به مرور آثار زنده یاد محمد عبادی اختصاص دارد.

در این برنامه با دوستان و همکاران این هنرمند گفتگو می شود. مریم شیرزاد، شوکت حجت، رامین کاملی، فرانک رفیعی طاری، شهروز ملک ارایی، منوچهر اسماعیلی از جمله هنرمندانی هستند که درباره زنده یاد محمد عبادی صحبت و خاطراتی از وی نقل می کنند.

محمد عبادی از ۲۵ سالگی به‌طور حرفه‌ای کار دوبله را آغاز کرد و افزون بر دوبله، پیشینه بازیگری در سینما و تلویزیون را هم دارد. وی دوبلور نقش های مختلفی در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی از جمله «ناوارو» در نقش اوکلند، «جنگجویان کوهستان» در نقش شی چن ، «از سرزمین شمالی» در نقش تام، «کاراگاه و رکس» در نقش های مختلف، «شرلوک هلمز» در نقش های مختلف، «جومونگ»، «ریو مادن» و ... بوده است.

توانایی عبادی در آفرینش تیپ‌هایی همچون بوشوگ در (لوک خوش‌شانس) و تسوکه در (سفرهای میتی کومان) که از جمله نقش‌های بارز کارتونی و به یادماندنی او بود، تحسین برانگیز است.

محمد عبادی به تازگی در ۲۳ مردادماه ۱۳۹۷ پس از تحمل یک دوره بیماری و بر اثر ایست قلبی در بیمارستان فیروزگر تهران درگذشت.

«سکانس صدا» روزهای پنجشنبه ساعت ۱۰ به مدت ۶۰ دقیقه روی موج اف ام ردیف ۱۰۵,۵ مگاهرتز از رادیو صبا تقدیم علاقمندان می شود. در این برنامه ساناز باقری تهیه کننده ، علیرضا تابان مجری و شیرین روستایی نویسنده و آیتم ساز با مخاطبان همراه هستند.