به گزارش افکارنیوز،

علیرضا جاویدنیا دوبلور؛ درخصوص مرحوم حسین عرفانی گفت:از دوستی و رفاقت من و حسین پنجاه سال می گذرد و در تمام این سال ها هرگز ندیدم خنده از لبانش کنار رود و با وجود چهره جدی اش، دلی مهربان داشت.

وی افزود:هر زمان که به استودیو می آمد شادی و نشاط جلوتر از خودش وارد می شد و هیچ شخصی را پیدا نمی کنید که حسین را به دور از خنده دیده باشد.

جاویدنیا درمورد حمایت عرفانی از جوانان اظهارداشت:همیشه از تازه واردها به هنر دوبله حمایت می کرد و هرآنچه در توان داشت را به آن ها یاد می داد و معتقد بود که باید جوان تر ها را به هنر دوبله دعوت کرد تا روح و نفس تازه ای وارد این عرصه شود.

بنفشه خواه:«در محکمه عدالت» بهترین خاطره همکاری با عرفانی بود

رضا بنفشه خواه در ادامه در خصوص صداپیشگی این هنرمند بیان کرد:در سریالی چهار قسمتی به نام «در محکمه عدالت» به جای من صحبت کرد و در زمان ضبط این کار شوخی های بسیاری با هم داشتیم که از بهترین خاطرات همکاری ام با او بود .

وی افزود:یکی از با استعداد ترین افراد در هنر دوبله بود و از شاهکارترین اثر هنری اش صداپیشگی پنج کاراکتر در فیلم «دی دی» بود.

بنفشه خواه در مورد بستری شدن عرفانی در بیمارستان بیان کرد:در دوره ای که در بیمارستان بستری بود هرگز نتوانستم خودم را راضی کنم تا به عیادتش بروم چون همیشه دوست داشتم چهره خندان و مهربانش را در خاطرم داشته باشم.

هاشمی:با صدایش بازیگران جهان را به همگان شناساند

بهمن هاشمی از دیگر دوبلور هایی بود که در خصوص ویژگی های اخلاقی حسین عرفانی گفت:حسین عرفانی را همه با اخلاق خوش و خنده هایش می شناسند ، هنرمندی بود که همیشه دوست داشت دست جوان تر ها را بگیرد و به آن ها آموزش دهد و همیشه از این کار لذت می برد او بود که با صدایش بازیگران جهان را به همگان شناساند از آرنولد گرفته تا هامفری بوگارت در فیلم‌های «شاهین» «مالت» و کازابلانکا و کلارک گیبل در فیلم «بربادرفته» ، دیتر هالروردن و آرنولد شوارتزنگر و ساموئل جکسون و مورگان فریمن از بازیگرانی بودند که تا به ابد با صدای عرفانی در خاطرما ماندگار خواهد ماند.

منوچهری:هیچ کس جای او را نخواهد گرفت

حمید منوچهری دوبلور پیشکسوت در ادامه مانند دیگر همکارانش به اخلاق خوش حسین عرفانی اشاره کرد و گفت:حسین را همه با روحیه بشاشش می شناختند و همین ویژگی اش بود که همه افراد را به خود جذب می کرد از رفتنش بسیار ناراحتم و دیگر هیچ کس نمی تواند جای او را در عرصه دوبله پر کند .

وی افزود:بیماری حسین آنقدر به او مجال نداد که قدری بیشتر او را ببینیم و از زمان بستری شدنش در بیمارستان تا فوت او تنها بیست و هشت روز گذشت، به خانواده محترمش تسلیت می گویم و امیدوارم که بتوانند نبودش را تاب بیاورند.

والی زاده:شصت سال رفاقت تمام شد

منوچهر والی زاده دوبلور کشورمان در ادامه هم از شصت سال رفاقتش با «عرفانی»گفت: یک رفیق با معرفت و صمیمی که شصت سال از دوستیمان را در هنر تلویزیون و دوبله گذراندیم و یک عمر خاطره ای که فراموش نشدنی است ،افسوس از این اتفاق تلخ که به این رفاقت و دوستی پایان داد و جز حسرت چیزی بر جا نگذاشت.

میرطاهر مظلومی بازیگر و دوبلور در پایان درخصوص این هنرمند گفت:حسین عرفانی پدر معنوی دوبلاژبود ، انرژی، صلابت، وقار و نجابتش زبانزد همگان بود ، آثار ماندگاری با صدای او در وجودمان ته نشین شده وتا به ابد نمی توان آن را از خاطرمان پاک کنیم و تا سالیان سال کسی را نمی توان برایش جایگزین کرد روحش شاد .