به گزارش افکارنیوز،

 احسان نیلی تهیه کننده برنامه «سیمای خانواده» با اشاره به  آموزش در تمامی زمینه ها به عنوان رویکرد اصلی برنامه گفت: توجه به دوام و بقای خانواده، اولویت برنامه سازی در رسانه است، به عبارت دیگر بیشتر نکات ما به آموزش خانواده ها در ایجاد فضایی مناسب برای تربیت فرزندان و ایجاد خانواده سالم مربوط می شود که زمینه هایی پیشگیرانه در موضوع طلاق به شمار می روند.

وی با بیان اینکه اصولا از کارشناسانی دعوت می کنیم که بتواننده مشاوره خوبی به خانواده ها بدهند،گفت:در این برنامه به نکات مهم پیش از ازدواج می پردازیم اینکه چطورمی توان رفتارشناسی کرد و انتخاب همسر باید چگونه باشد و بعد از ازدواج باید چه رفتاری داشته باشیم تا زندگی تحکیم شود.

نیلی با اشاره به بار منفی سوژه طلاق گفت: فرهنگ سازی در هر جامعه ای توسط رسانه انجام می شود و فراگیر ترین رسانه تلویزیون است.

وی ادامه داد:این نوع برنامه های مشاوره ای از سمت مردم توجه ویژه ای می شود و طبیعتا این قضیه مهم است و تاثیر گذاری تلویزیون مسئله ای هست که نمی توان آن را انکار کرد.

گفتنی است؛«سیمای خانواده» مهمترین، پربیننده ترین و قدیمی ترین برنامه خانواده محور تلویزیون است که شامل بخش های گوناگون پزشکی، مشاوره، آموزش خیاطی، آشپزی،خانه داری و .. است . این برنامه هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود و به موضوعاتی می پردازد که تمامی خانواده ها به نوعی به آن توجه دارند.