به گزارش افکارنیوز،

ویژه برنامه روز جهانی کودک با شعار "بازی، شادی، صلح" امروز دوشنبه ۱۶ مهر مصادف با روز جهانی کودک از برنامه "عصر خانواده" روانه آنتن می‌شود. 

در این برنامه که با حضور کودکان و خانواده‌های آن‌ها پخش می‌شود با دعوت از کارشناسانی در حوزه بازی‌های بومی و محلی و همچنین بازی‌های جدید به مبحث بازی و نقش آن در رشد و سلامت کودک پرداخته می‌شود. همچنین با حضور کارشناسان قصه به جایگاه قصه و داستان گویی در فرهنگ ایرانی پرداخته شده و به مفاهیمی که از طریق قصه به کودکان نسل‌های مختلف منتقل شده است، اشاره می‌شود.

در بخش دیگری از برنامه با حضور کودکانی از شهر‌ها و قومیت‌های مختلف و ساخت تعداد زیادی اوریگامی درنا به عنوان نماد صلح و اهدای آن به همه کودکان ایران و جهان به وحدت ملی و نیاز کودکان به جهانی عاری از جنگ اشاره می‌شود.

در ویژه برنامه روز جهانی کودک تلاش شده است که به خانواده‌ها یادآوری شود بازی، نشاط و صلح حق همه کودکان است و در ایفای این حقوق خانواده‌ها نقش اساسی دارند.

"عصر خانواده" کاری است از گروه خانواده به تهیه کنندگی علی اکبر کریمی و اجرای شیرین صمدی که با موضوعات و بخش‌های متنوعی به صورت ثابت از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸ در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار دارد.