به گزارش افکارنیوز،

عصر روز دوشنبه ۱۶ مهرماه شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی در مراسم افتتاحیه نمایش خردسال «پرواز ستاره ای» در پردیس تئاتر شهرزاد حضور پیدا کرد و این نمایش را که کارگردانی آن بر عهده نیما بیگلریان است، افتتاح کرد.

نیما بیگلریان کارگردان این اثر نمایشی در ابتدای این مراسم عنوان کرد: امروز روز جهانی کودک است و روز ویژه ای برای ما که برای کودکان کار می کنیم، محسوب می شود. امروز مهمان های ویژه ای در کنار ما هستند که حضورشان مغتنم است، دلم می خواهد از همسرم تشکر کنم که در این مسیر همیشه من را همراهی کرد و سختی های زیادی را متحمل شد. قدردان مدیریت پردیس تئاتر شهرزاد هستم که با من و گروهم نهایت همکاری را کردند تا این اجرا در کافه این مجموعه روی صحنه برود.

در ادامه مراسم بیگلریان از شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی دعوت کرد تا روی صحنه حاضر شود.

شهرامی کرمی ضمن تبریک روز جهانی کودک، طی سخنانی گفت: در فضای هنر این خاصیت وجود دارد که دنیای کودکی هیچ وقت محو نخواهد شد، شما هنرمندان این سعادت را دارید که می توانید دنیای کودکی را در درون خودتان حفظ کنید.

وی ادامه داد: بسیار خرسندم که امروز در این مراسم حضور دارم، امسال یکصدمین سال تئاتر کودک است و این امر جز افتخارات سرزمین ما در سطح منطقه و جهان است. ما پشتوانه ای غنی در حوزه هنر و ادبیات داریم که متاسفانه در جامعه پرشتاب امروز از این پشتوانه غنی فرهنگی دور می مانیم و کمتر به تاریخ خود رجوع می کنیم اما با افتخار از آن یاد می کنیم، این یک سرمایه ارزنده و دستاورد مهم است که باید حفظ شود.

کرمی در پایان درباره شخصیت نیما بیگلریان کارگردان نمایش «پرواز ستاره ای» عنوان کرد: آشنایی ما بر می‌گردد به زمانی که پیوند خوردم به تئاتر کودک و نوجوان و این افتخار را داشتم تا با جوانی فیلسوف از خانواده ای با فضلیت آشنا شوم. ارتباط عاشقانه ای در میان این خانواده حکم‌فرما است که عاشق فرهنگ و هنر هستند و در این راه افت و خیزهای فراوانی را طی کردند و صاحب ۲ فرزند هستند که یکی از آنها نیما است. نیما چند سال پیش این نمایش را در فرانکفورت روی صحنه برد و ویژگی کارش این است که سعی می‌کند غیر متعارف باشد و از دایره ذهنی و خط کشیده هنر خارج شود و یک اثر نو و بدیع و خلاق را شکل می دهد. این اجرا را در این روز خجسته به فال نیک می گیرم و امیدوارم که بیشتر شاهد چنین اتفاق هایی باشید.