به گزارش افکارنیوز،

مجموعه تئاتر شهر به عنوان چشم سالن‌های نمایشی‌ و تماشاخانه‌های تهران این روزها و در ایام محرم و صفر بار نمایشی زیادی را در تئاتر کشور بر دوش نمی‌کشد.

در مهر ماه این مجموعه که مقارن با ایام محرم بود، نمایش‌هایی همچون «مرگ و پنگوئن» به کارگردانی پیام دهکردی به اجرا درآمد و تا نیمه مهر هم بیش از دو هزار تماشاگر داشت اما در تالار قشقایی نمایش «عند از مطالبه» سامان خلیلیان اجرا شد، نمایش‌های «سیم و سرمایه» و «به آسمان نگاه کن» نیز در یک ماه در تالار سایه و پلاتو اجرا به صحنه رفتند.

اما در این ایام شاهد نمایش مذهبی و دینی در تئاتر شهر نبودیم تا اینکه نمایش «خاتون» به کارگردانی حسین عالم بخش شب گذشته اجرایش را با مراسمی ویژه در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز و این نمایش تا یک ماه اجرا خواهد داشت. 

اما شاهد هستیم که به استثنای این نمایش که از شب گذشته آغاز شده، سایر سالن‌های نمایشی این مجموعه خالی است و قرار بر این است که بیست و پنجم مهر ماه نمایش «نقاشی اشر» به کارگردانی فریبرز کریمی در تالار قشقایی و 29 مهر نیز «برفک» به کارگردانی جواد عاطفه اجرایش را آغاز کند.

دیگر نمایشی که برای آغاز خود را آماده می‌کند، در چهارم آبان ماه با عنوان «خاموشخانه» به کارگردانی مهدی مشهوری اجرایش در تالار سایه آغاز می‌شود.

انتظار می‌رود مجموعه‌ نمایشی تئاتر شهر در ایام عزاداری حسینی با نمایش‌های قوی با پیرنگ مذهبی همراه باشد، در حالی که اینگونه نیست و تنها بخشی از نمایش‌های محیطی در ایام محرم و دهه اول در حیات مجموعه به اجرا در آمده است.