به گزارش افکارنیوز،

حسین شهابی درخصوص وضعیت نامتعادل اکران در سینمای ایران گفت: متاسفانه اکران دچار مشکلات فراوانی است. برخی از آثار در زمان خوبی اکران می‌شوند اما می‌بینیم که به یکباره چندین فیلم در شرایط نامطلوب روی پرده می‌روند و همین باعث می‌شود تا همه آنها شکست مالی بخورند.

وی در همین راستا افزود: این روز‌ها عرضه و تقاضا در سینمای ایران یکسان نیست و همین باعث فیلمسوزی شده است. هیچکس هم در این میان دلسوز ما نیست و مسئولین فرهنگی در شش ماهه دوم سال فیلم‌ها را به صورت فله‌ای در چرخه اکران گذاشته اند.

کارگردان فیلم "دوران سرطانی" لزوم ایجاد برنامه‌ای منظم را قطعی دانست و تاکید کرد: شورای صنفی نمایش و سازمان سینمایی باید به این مسئله و ورشکستگی سینماگران اهمیت دهند. وقتی آن‌ها می‌دانند که سالانه چه تعداد فیلم ساخته می‌شود باید برای اکران آن برنامه درستی ارائه کنند.

وی با اشاره به شکست مالی بسیاری از پروژه‌های سینمایی تصریح کرد: حل این مشکلات نگاه ریشه‌ای و عملی سیاست‌گذاران سینما را می‌طلبد. متاسفانه سرمایه‌های عظیمی در سینما با این برنامه‌ریزی و سیاست‌های اشتباه و غلط مسئولین فرهنگی هرساله نابود می‌شود.

این کارگردان سینما با اشاره به فروش فیلم "آزاد به قید شرط" خاطرنشان کرد: متاسفانه فیلم سینمایی آزاد به قید شرط نیز در زمان خود دچار همین پدیده فیلمسوزی شد. فیلم در زمان خوبی اکران نشد و همین عاملی بود تا آنطور که حق اثر است دیده نشود.