به گزارش افکارنیوز،

پیش فروش بلیت‌های نمایش شاه لیر به کارگردانی مسعود دلخواه از دوازده ظهر فردا، پنج شنبه دهم آبان ماه در سایت خرید بلیت تیک‌ایت آغاز می‌شود. این نمایشنامه از ویلیام شکسپیر با دراماتورزی و کارگردانی مسعود دلخواه و رهبری ارکستر نادر مشایخی است که از بیستم آبان ماه اجرایش را در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز می‌کند.

بازیگران مهدى سلطانى، الهام پاوه‌نژاد، بهاره رهنما، خسرو شهراز، رحیم نوروزى،‌محمدصادق ملک، ناصر عاشورى، حمیدرضا هدایتى، محمدرضا على‌اکبرى، محمد صدیقى‌مهر و  محبوبه تفضلى هستند. 

*۶۶ طرح از ۲۰ استان به پروژه «چهار فصل تئاتر ایران» رسید

۶۶  طرح از بیست استان کشور به دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برای شرکت در پروژه «چهار فصل تئاتر ایران» رسید. ایوب آقاخانی موسس، طراح و دبیر پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران گفت: در پی انتشار نخستین فراخوان دور جدید پروژه جامع ملی چهار فصل تئاتر ایران که با محوریت آموزش فراگیر نمایشنامه‌­نویسی در خارج از پایتخت برگزار می‌شود، شاهد استقبال خوبی از آن بودیم.

وی افزود: پس از اتمام مهلت محدود مقرر برای دریافت طرح‌های اولیه تعداد ۶۶ طرح از بیست استان کشور به دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری رسید که به نسبت دور نخست برگزاری این پروژه در فاصله سال‌های ۸۷ تا ۹۱ یک رقم چشمگیر و رکوردی به‌یادماندنی است. به‌زودی اعضای هیات علمیِ فصل برای بررسی طرح‌ها با محوریت «ایران در بستر تاریخ» توسط دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اعلام خواهد شد.

مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور دوره جدید پروژه جامع ملی نمایشنامه‌نویسی «چهارفصل تئاتر ایران» را به دبیری ایوب آقاخانی به‌منظور تقویت بنیه نمایشنامه‌نویسی کشور در پاییز ۱۳۹۷ برگزار می‌کند.

*پوستر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان رونمایی می‌شود

مدیر اجرایی  بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: پوستر این دوره جشنواره با حضور مجید قناد و حسین محب اهری، چهره شناخته شده حوزه کودک و نوجوان، ۱۲ آبان ماه در همدان رونمایی می‌شود. همچنین حدود ۶۰۰ مهمان از جمله دانش‌آموزان، هنرمندان و خبرنگاران در مراسم رونمایی از پوستر حضور خواهند داشت.

فیض‌منش با تأکید بر اینکه شهروندان، کودکان و نوجوانان حاشیه شهر هم باید از برنامه‌های فرهنگی و هنری بهره‌مند شده و در برگزاری این جشنواره سهیم باشند؛ خاطرنشان کرد: این مراسم روز ‌شنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی در مدرسه ابتدایی «شهید سردار حسین همدانی» در دیزج همدان برگزار می شود. در این مراسم به همه دانش‌آموزان بسته لوازم‌التحریر هدیه داده می‌شود و برنامه‌های شاد از جمله اجرای برنامه توسط مجید قناد، عمو حمید و... در نظر گرفته شده است.

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی، آذر ماه امسال در شهر تاریخی همدان برگزار خواهد شد.

*کاتالوگ ویژه حامیان جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

کاتالوگ راهنمای حامیان جشنواره توسط ستاد سی و هفتمین جشنواره ی بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد. این کاتالوگ ویژه حامیان با طراحی بدیع و کیفیتی مناسب جهت شناخت ظرفیت‌های جشنواره امسال توسط دبیرخانه منتشر شده است. برای این دوره جشنواره علاوه بر حامیان مالی، امکانات تبلیغاتی نیز در نظر گرفته شده که شرح آن در این کاتالوگ موجود است. این کاتالوگ در ۲۴ صفحه و قطع A۴ منتشر شده است و قابلیت‌های جشنواره امثال، جانمایی اماکن، بررسی توانایی بخش‌های مختلف جشنواره، همراهان و همکاران جشنواره و بسیار موارد دیگر در آن گنجانده شده. اینفوگرافیهای یاری دهنده مخاطبان از دیگر امکانات این کاتالوگ است.

این مجلد که توسط سعید رضوانی طراحی شده و بابک آتشین جان ویرایش آن را انجام داده، زیر نظر نادر برهانی مرند و به دبیری بهزاد مرتضوی منتشر  شده است.