به گزارش افکارنیوز،

نخستین نشست شورای عالی دومین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران با حضور رییس و اعضای این شورا برگزار شد. علی دارابی رییس جشنواره پویانمایی تلویزیونی ایران در این نشست با اشاره به دستاوردهای برپایی نخستین جشنواره اظهار کرد: جشنواره ملی پویانمایی موجب رونق این صنعت در سراسر کشور می‌شود.

وی افزود: ترویج صنعت انیمیشن با محوریت مفاهیم اسلامی ایرانی و انقلابی یکی از اهداف برگزاری جشنواره است که در دوره نخست تا حد مناسبی محقق شد.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه فراهم آوردن زمینه رقابت سازنده برای فعالان پویانمایی و عروسکی کشور یکی دیگر از اهداف این جشنواره به شمار می‌رود، بیان کرد: شورای عالی جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران درصدد یافتن راهکارهای عملیاتی برای کمک به ورود استعدادهای نو به این عرصه است.

وی با اشاره به اعلام آمادگی سه استان برای میزبانی جشنواره دوم عنوان کرد: در حال حاضر سه استان درخواست میزبانی جشنواره پویانمایی را ارایه داده‌اند که با بررسی نهایی و ظرفیت‌های استان‌های درخواست کننده به زودی محل برگزاری جشنواره اعلام خواهد شد.

در این نشست سیدعباس فاطمی رییس مرکز سیمای استان‌ها گزارش کوتاهی از چگونگی برگزاری نخستین جشنواره پویانمایی تلویزیونی ایران ارایه کرد و پس از آن اعضای شورا نقطه نظرهای خود را درباره فراخوان، اولویت‌های محتوایی، بخش‌های جشنواره، شرایط و مقررات برگزاری بیان کردند.

با توجه به اضافه شدن بخش عروسکی به دومین جشنواره پویانمایی، عنوان این رویداد بزرگ هنری به دومین جشنواره ملی پویانمایی و عروسکی تلویزیونی ایران تغییر کرد.