به گزارش افکارنیوز،

علی دارابی معاون امور استان های صداوسیما و رییس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در صداوسیما در ابتدای جلسه با اشاره به جزییاتی از تشکیل این ستاد عنوان کرد: ستاد چهل سالگی انقلاب با همکاری معاونت های مختلف برون مرزی، استانی، صدا، سیما و... تشکیل شده است و امروز فهرستی از برنامه های حوزه استان ها را بیان می کنیم.

وی با اشاره به اینکه این ستاد در همه استان ها تشکیل و در مناطق مختلف نشست هایی برگزار شد، گفت: برنامه گفتگومحور «کارنامه» در ۲۰۰ قسمت از جمله برنامه های ماست که در آن تمام استانداران و مدیران ارشد از دولت موقت تا دولت کنونی در آن حضور می یابند. این برنامه اکنون در حال پخش است و تا پایان سال ادامه می یابد. همچنین ۳۳ مستند نیمه بلند و ۲ مستند بلند تولید درباره موضوع اربعین تولید و پخش شد.

معاون امور استان های صداوسیما با اشاره به اینکه باید چهره های انقلاب و مبارزان را به نسل جوان معرفی کرد، افزود: برای این منظور ۱۲۰۰ نفر در نظر گرفته شده اند تا براین اساس مستندهایی ساخته شود.

رییس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به سریال های در دست تولید و نگارش گفت: ۱۸ فیلم و ۳۱ سریال با موضوع انقلاب اسلامی و سرداران دفاع مقدس در نظر گرفته شده که در حال حاضر چهار سریال «بانوی سردار»، «گنج راه شیری»، «جلال» و «روزهای بی قراری ۲» در حال تدوین و صداگذاری است. پنج سریال سنجرخان، مادر، روایت ناتمام، تقدیر و آینا در مرحله پیش‌تولید هستند و ۶ سریال خاطرات حمید، گوهرشاد بیگم، سرزمین مادری، رضای مرضیه (۱۹ دی قم)، شهید زین‌الدین و من و سردار در مرحله پایان نگارش است.

وی افزود: همچنین ۱۶ سریال دیگر از جمله شهید آیت الله صدوقی، حبیب سپاه (سردار شهید همدانی)، بی باک (خانم دباغ)، شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، ابوذر زمان(زنده یاد آیت‌الله طالقانی)، شهید دکتر مجید شهریاری (دانشمند هسته‌ای کشور) در حال نگارش و اصلاح طرح است.