به گزارش افکارنیوز،

یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران در خصوص هفته کتاب گفت: رادیو ایران با توجه به ذات عمومی و فرهنگی خودش سعی می‌کند در مقاطع مختلف طرح‌های ملی در صحنه رسانه‌ای کشور نقش‌آفرین باشد.

وی ادامه داد:با توجه به رهنمود‌های مدیر شبکه برای گروه‌های مختلف علاوه بر برنامه‌سازی فعالیت‌های محیطی و جنبی وظایفی تعریف شده است.

گودرزی درباره ویژه برنامه‌های رادیو با موضوع کتاب بیان کرد:در اردیبهشت‌ماه آئین سخن را برگزار کردیم که ویژه پاسداشت زبان پارسی بود و رادیو ایران شاید اولیه شبکه‌ای است که آن را انجام داده است.

وی افزود: با توجه به هفته کتاب که هفته فرهنگی است برنامه کافه هنر در اواخر آبان ماه به هفته کتاب اختصاص داده می شود و به طرح پویش من کتاب می‌خوانم می‌پردازد.

مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران با بیان اینکه امسال چهارمین دوره پویش «من کتاب می‌خوانم» برگزار می شود،بیان کرد:در این دوره با چند نهاد ازجمله شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران و خانه کتاب مشارکت کردیم.قرار است ۴۰ کتابخانه در مناطق محروم ساخته شود و همکاری با جام باشگاه‌های کتابخوانی خواهیم داشت.

گودرزی تصریح کرد:جام باشگاه‌های کتابخوانی در واقع کاری است که شبکه ترویج کتابخوانی انجام می‌دهد و به صورت مویرگی در مناطق محروم فعالیت و کتاب را بین مردم توزیع می کنند و در کنار آن ۴۰ کتابخانه هم راه‌اندازی می‌شود و ما از ناشران، مولفان و مردم درخواست می‌کنیم که در سامانه‌ای که طراحی خواهیم کرد کتاب به این کتابخانه‌ها اهدا کنند.