به گزارش ایرنا، سید محمد حسینی سه شنبه شب در گفت وگوی ویژه خبری شبكه دوم سیما تاكید كرد كه باید از امكانات موجود در مسیر درستی استفاده كرد تا بتوان به این مهم دست یافت.

وی افزود: در سال ۹۰ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به سینما اختصاص یافت تا حمایت جدی تری از تولیدات سینمایی داشته باشیم. هرچند بودجه سال ۹۰ با تاخیر تصویب و ابلاغ شد اما در سال آینده وضعیت بهتری خواهیم داشت.

وزیر ارشاد در ادامه سخنان خود به موضوع سازمان سینمایی اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت دهم موضوع سازمان سینمایی با جدیت پیگیری شد و تلاش کردیم کارهای حقوقی آن با دقت انجام شود تا شک و شبهه ای باقی نماند.

حسینی تشکیل سازمان سینمایی را بیانگر اهتمام جدی دولت در این زمینه دانست و گفت: باید چشم انداز ۱۴۰۴ را ترسیم و جایگاه خود را در این افق تعریف کنیم.

وی افزود: توقع مردم ایران این است که سینما در مسیر اهداف آنان و نظام حرکت کند و امیدواریم با ایجاد جهش در این زمینه، تعداد فیلم هایی که به مردم برای دیدن آن توصیه می کنیم، افزایش یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سازمان سینمایی گامی در جهت وفاق و همگرایی اهالی سینما است و همه اقشار سینمایی کشور را مورد حمایت خود قرار می دهد.

وی همچنین تصریح كرد كه مطالبات مردم و سینماگران زیاد است ضمن آنكه در بعد سخت افزاری، تجهیزات و امكانات با كمبودهایی مواجه هستیم.