به گزارش افکارنیوز،

امیرعلی دانایی محور اصلی نمایش «شیروانی داغ» را «دروغ» خواند و گفت: روزی کسی از من پرسید از چه چیزی بیشتر از همه در زندگی‌ات بدت می‌آید؟ گفتم دروغ. کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند چقدر روی دروغ‌گویی حساسیت دارم و حتی در کارم همیشه سعی کرده‌ام صادق باشم. درحالی‌که اتفاقا در شرایط فعلی کشور، اگر یاد بگیری به مخاطب دروغ بگویی موفق‌تر هم هستی. من اما دوست داشتم همیشه با مخاطبم صادق باشم و جوری کار کنم که بتوانم سرم را جلوی‌شان بالا بگیرم. اگرنه کار کردن در چنین شرایطی و بازی در فیلم درجه ۱۰ هرچقدر هم بفروشد برای من کار خیلی آسانی بود اما به نظرم در آن صورت به مخاطب دروغ گفته‌ای. 

بازیگر «کلاه پهلوی» ادامه داد: امروز در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که برخی افراد برای اینکه بتوانند مسیرشان را راحت‌تر پیش ببرند دست به هر کاری می‌زنند؛ دروغ می‌گویند، ریا می‌کنند و ... من نسبت به این موضوع خیلی حساسم و تلاش می‌کنم این اتفاق برای من نیفتد. البته که به‌نظرم نباید قضاوت کرد چون از لحظه‌ای که شروع به قضاوت می‌کنی احتمالش برای خودت هم پیش می‌آید اما تا جایی که بتوانم سعی می‌کنم دروغ نگویم. برایم همین هم نمایشنامه‌ای با این محور برایم خیلی جذاب است و تاثیرگذاری خاصی دارد. شاید خیلی اتفاقی یا تلاقی مسیر انرژی‌ها بود که موضوعی که خودم نسبت به آن حساسیت دارم را ایوب آقاخانی به این شکل در این تئاتر آورده و از من برای بازی در آن دعوت کرده است.

این بازیگر تئاتر و سینما همچنین با اشاره به اینکه سالیان سال است که شکل آثار و فضای هنری عوض شده، گفت: زمانی سینمای ما با فیلم‌های کارگردان‌هایی مانند مهرجویی، تقوایی، افخمی، کیمیایی و خیلی از کارگردان‌های بزرگ شناخته می‌شد. به یاد دارم که مدل فیلم‌سازی به چه شکلی بود. اما الان سال‌هاست که سینما و تئاتر صرفا به سمت گیشه رفته‌اند؛ البته که به فکر گیشه بودن هیچ اشکالی ندارد اما به شرط آنکه اثری بر کیفیت نداشته باشد. 

«شیروانی داغ» نمایشی به کارگردانی ایوب آقاخانی و کاری از گروه تئاتر پوشه است که با حضور بازیگرانی چون فریبا متخصص، نسیم ادبی، فرید سجادی‌حسینی، امیرعلی دانایی، وحید آقاپور، وحید نفر و لیلا بلوکات از پایان آبان اجرای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز می‌کند.