به گزارش افکارنیوز،

شبکه یک چهار سالی است برنامه آشپزی  «دستپخت» را برای مخاطبان تولید و پخش می‌کند. بعد از گذشت چند فصل از این برنامه پرمخاطب، دیروز فیلمی از برخورد یکی از داوران این مسابقه با شرکت کننده آن منتشر شد که جوّسازی و حاشیه‌هایی را در فضای مجازی به همراه داشت.

برخی از رسانه‌های منتقد تلویزیون که به دنبال حاشیه هستند، این رفتار را دستمایه انتقاد از صدا و سیما و به حاشیه کشاندن آن قرار دادند. 

در همین باره، سید وحید حسینی تهیه کننده برنامه «دستپخت» در واکنش به حاشیه‌های ساخته شده درباره این برنامه و لحن داور مسابقه با یکی از شرکت‌کنندگان گفت: خیلی ها در تلاشند تا از آب گِل آلود ماهی بگیرند. سالهاست تمام دستپختی‌ها تلاش می‌کنند که بهترین برنامه را روی آنتن ببرند. تا امروز توانسته ایم در رقابت با نمونه های خارجی برنامه ای بی نظیر را پخش کنیم و به استاندارد جهانی برسیم.

وی با اشاره به حاشیه سازی برخی خبرگزاری ها و بیان عدم نظارت بر برنامه های  سیما، بیان کرد: تلاش مجموعه دستپخت در تمام این 4 سال این بود که پربیننده و با استانداردهای خارجی منطبق باشد. ما در این برنامه به شکل کاملاً جدی آشپزی می کنیم و هدفمان آموزش و تربیت است.

حسینی با تاکید بر اینکه در برنامه بعدی عذرخواهی خواهیم کرد، اظهار کرد: برخی از خبرگزاری ها و رسانه به دنبال جوسازی علیه صدا و سیما هستند تا با این رفتارها (که گاهی فحاشی است) فالوور جمع کنند. من اینجا بیان می کنم که ما دستپختی‌ها به احترام مردم و دفاع از تلویزیون عذرخواهی می‌کنیم.