به گزارش افکارنیوز،

مراسم اختتامیه چهارمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی، عصر امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و محسن حموله دبیر چهارمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی برگزار شد.

حموله دبیر چهارمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی در خصوص این جشنواره گفت: بازی تمرین زیستن، آزمودن و تجربه کردن است. در این میان مهمترین نقش برعهده اسباب‌بازی است که در هر نسل با شکلی متفاوت ظاهر شده و ذهن را لبریز خاطره ها کرده است.

وی افزود: امروز اسباب‌بازی ها برای بازگشت به گذشته ساخته نمی شوند؛ بلکه برای ساخت آینده خلق می شوند. برای داشتن جامعه ای خلاق، پویا و با نشاط باید دنیای بازی مان نیز خلاق، پویا و با نشاط باشد. اسباب‌بازی ها می توانند در این امر موثر باشند.

دبیر چهارمین دوره اسباب‌بازی بازی با اشاره به اینکه تولید کنندگان اسباب بازی با قاچاق اسباب بازی و مشکلاتی در تولید آن مواجه هستند، افزود: مقابله با مشکلاتی که تولیدکنندگان اسباب‌بازی با آن مواجه هستند، عزمی ملی می طلبد و باید دستگاه های اجرایی کشور برای رونمایی از اسباب بازی و تولید آن کمک کنند. چهارمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی تمرینی برای زندگی است. ما در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر این باوریم که این جشنواره آغاز راه است و آینده بیش از امروز و دیروز زیبا خواهد بود.

در این مراسم، بیانیه هیئت داوران جشنواره ملی اسباب بازی قرائت و در بخش ایده بازار چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی از علی علیزاده به خاطر اثر جابلقا یا مرد ایرانی، علی جاودانی، مختار نصرت پور و سعید سر سختی به خاطر فهرست مقدس، فائزه آذر افروز و بهزاد سلیمانی به خاطر سفینه تعادلی و شهرام مقصود به خاطر تندیس مارپیچ لی رو تقدیر شد.

در بخش مجوز تولید اسباب‌بازی چهارمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی هم از ابوذر ساعتیان، محسن رجبی، هاشمی اصل، سیامک رزمی نیا، عادل یوسفی آذر و علیرضا میرزا رمضان تفرشی تقدیر شد.