به گزارش افکارنیوز،

اولین نمایش مستند «خاشاقچی تنها نیست» امروز سه شنبه ۶ آذر در سالن ۳ سینما فلسطین به نمایش در آمد. این مستند که به دلیل مسائل سیاسی حاکم در کشور عربستان بدون عنوان برای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ارسال شده بود، به اتفاقات ربایش شاهزاده سلطان بن ترکی که به دلیل افشاگری علیه خاندان سعودی مجبور به زندگی در خارج از وطن شده بود، می‌پردازد.

این مستند ارسالی توسط شهروندان داخل کشور عربستان نشان می‌دهد که تصمیمات ترور از جمله تصمیم ترور خاشقچی زیر نظر مستقیم پادشاه انجام می‌شود و مرکزیت این جنایات شخص اول حکومت است.

این مستند به دنبال بازمانده‌های ترور‌های خاندان سعودی می‌رود و از آن‌ها درباره نوع این جنایات‌ها گزارش تهیه می‌کند. در بخشی از این مستند پرونده ناپدید شدن شاهزاده سلطان بن ترکی در دادگاه سوییس مطرح می‌شود که همچنان به دلیل نفوذ خاندان سعودی بی نتیجه مانده است.

در ادامه این مستند نشان می‌دهد که قتل خاشقچی تنها یک نمونه‌ی رسانه ای و افشا شده از جنایت‌های خاندان سعودی است و بسیاری از این جنایت‌ها به دلیل پول‌های هنگفتی که توسط این رژیم هزینه می‌شود، سرپوش گذاشته می‌شود.

«خاشقچی تنها نیست» افشا می‌کند که پرونده‌های بسیاری از جنایت‌های خاندان آل سعود در دادگاه‌های مختلف در جریان است که به دلیل فضای رسانه ای حاکم هیچگاه خبری نمی‌شوند.

مستند «خاشقچی تنها نیست» اولین مستندی بود که در روز اول جشنواره مقاومت به نمایش در آمد.

گفتنی است پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از امروز کار خود را آغاز کرد و تا روز جمعه ۹ آذر ماه در سینما فلسطین و عصر جدید ادامه خواهد داشت.