به گزارش افکارنیوز،

صبا نجاتی نویسنده نمایش «تجزیه» درخصوص نگارش نمایش نامه «تجزیه» اظهار کرد: شباهت انسان‌ها در برخی از وجوه شخصیتی این ایده را در ذهن من ترسیم کرد که آیا امکان دارد ما همه وجوه جدا شده یک شخصیت واحد باشیم؟

نجاتی افزود: به طور کلی نسخه اصلی نمایشنامه در طول دو ماه نوشته شد ولی بازنویسی‌های متعددی بر روی آن صورت گرفت که تقریبا شش ماه طول کشید تا به نسخه فعلی در حال اجرا  برسیم.

نجاتی درخصوص تجربه خود در زمینه نویسندگی و نمایشنامه نویسی بیان کرد: نمایش «تجزیه» دومین کار از اجرای عمومی من به عنوان نویسنده است. اولین تجربه من مجلس مختلف ‌خوانی بود که آبان و آذر 1396 بر روی صحنه رفت. البته نمایش «تجزیه» اولین تجربه من در زمینه بازیگری نیز محسوب می شود.

وی ادامه داد: از نظر من کلمه تجربه با ایهام همراه است اما اگر معنای تجربه را نوعی یک مسیر بدانیم که شخص آن را طی می‌کند, می‌توانم بگویم بعد از نمایش «مجلس مختلف خوانی» که در وجوه مختلفی در فضای واقع‌گرایانه شکل گرفته بود, مفهوم انتزاع در تئاتر برای من بسیار جذاب بود.

نجاتی در خصوص نقش خود در نمایش «تجزیه» گفت: نقش من در نمایش «تجزیه»  مانند دیگر نقش‌ها است. در واقع تلاشی که از سمت من به عنوان نویسنده و از سمت کارگردان صورت گرفت این بود که هیچ یک از نقش‌ها برجسته تر از باقی نقش‌ها نباشد و من برای این نقش از سمت کارگردان انتخاب شدم.

نجاتی ادامه داد: استقبال از تئاتر «تجزیه» تا این مرحله از کار خوب بوده ولی به هر حال تئاتر های دانشگاهی نیاز به حمایت بیشتری برای دیده شدن دارند.

خلاصه داستان نمایش: مادر یک خانواده خودش را در رودخانه غرق می کند و از آن زمان اعضای خانواده تجزیه و تکثیر می شوند.کمی بعد خانه شان هم تکثیر و خروج از آن غیر ممکن می شود.

عرفان امین, مصطفی امیری, صبا نجاتی, کمال کلانتر, عماد درویشی, اسماعیل کمالی دهقان, المیرا آشفته, آرش رفیعی و نفیسه زارع از جمله بازیگران نمایش «تجزیه» هستند.

گفتنی است؛ نمایش 12 تا 30 آذر هرشب ساعت 18:30 در تالار مولوی بر روی صحنه می‌رود.