به گزارش افکارنیوز،

فیلم سینمایی "نخستین مرد" به کارگردانی "دیمین شزل" که نخستین فیلم او یعنی "لالالند" افتخارات فراوانی را برای وی به همراه داشت، پس از نزدیک به یک ماه اکران در سینما‌های جهان به فروشی معادل ۱۰۰ میلیون دلار دست یافت.

جدیدترین ساخته "دیمین شزل" کارگردان فیلم تحسین شده "لالالند" این روزها در گیشه جهانی در رتبه پنجاه و دوم قرار دارد. رتبه ای که نسبت به هفته نخست اکران تنها یک پله صعود داشته است.

فیلمنامه این فیلم توسط "جاش سینگر" و "نیکول پرلمن" بر اساس کتاب "اولین مرد:زندگی نیل آرمسترانگ" نوشته "جیمز آر.هانسن" به نگارش در آمده است.

رایان گاسولینگ در این فیلم در نقش فضانورد آمریکایی نیل آرمسترانگ ظاهر شده‌ و در کنارش بازیگرانی همچون کلر فوی، کوری استول، کایل چندلر و جیسون کلارک به ایفای نقش پرداخته اند.

بعد از فیلم موفق لا لا لند، این دومین همکاری مشترک رایان گاسلینگ و دیمین شزل می‌باشد. اولین مرد،داستان واقعی برنامه فضایی آپولو و تلاش‌های ناسا در طی سال‌های ۱۹۶۹-۱۹۶۱ برای فرستادن اولین انسان بر روی کره ماه به تصویر می کشد.تمرکز فیلم بر روی شخصیت نیل آرمسترانگ با بازی رایان گاسلینگ می‌باشد.

رایان گاسولینگ راهی فضا شد/جشنواره فیلم ونیز با حضور دیمین شزل افتتاح شد////////////////////یکشنبه

داستان فیلم در سال ۱۹۶۹ اتفاق می افتد و حوادث مأموریت آپولو ۱۱ را با محوریت زندگی نیل آرمسترانگ به تصویر می کشد. اولین مرد در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ در ایالات متحده آمریکا به صورت گسترده اکران خواهد شد. 

"اولین مرد" داستان نخستین سفر انسان به فضا را روایت خواهد کرد. طبق آخرین اخبار احتمالاً فیلمبرداری این فیلم که هنوز درباره موزیکال بودن آن صحبتی به میان نیامده از تابستان 2017 آغاز خواهد شد.