به گزارش افکارنیوز،

هیئت انتخاب بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند که شامل احمد امینی، محمدعلی حسین نژاد، حسن خجسته، شاهرخ دولکو، بهروز شعیبی، حسین کرمی و رضا مقصودی می‌شود.

طبق روال همیشگی این انتخاب‌ها باز هم انتقادات‌های فراوانی از طرف اهالی سینما را به دنبال داشت.

در این بین حامد عنقا مجری، تهیه کننده و برنامه ساز سینمایی درباره اعضای انتخاب شده،گفت: همیشه در همه‌ دوره‌های جشنواره انتقاد‌هایی به اسامی داوران و هیئت انتخاب بوده و دیگر باید به آن عادت کنیم؛ زیرا یک عده‌ خاص همیشه در این جایگاه حضور دارند.

وی تصریح کرد: این اسامی که برای دوره سی و هفتم جشنواره هم اعلام شده، تقریباً همگی از بدنه دستگاه‌های سینمایی هستند و مسئولیت‌های مختلفی در بخش‌های فرهنگی و هنری کشور را دارند و به همین جهت انتخابشان دور از انتظار نبود.

عنقا اظهار کرد: نکته قابل توجه در هماهنگ نبودن این اعضاست؛ به شکلی که عدم تجانس در این اعضا به چشم می‌خورد. حتی اگر قواعد استفاده از صنوف مختلف در سینما در آن رعایت شده باشد؛ زیرا برخی از این هیئت انتخاب تلوزیونی هستند و شاید ارتباط کمتری با سینما داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حضور چهره‌هایی همچون شاهرخ دولکو که هم اکنون برنامه زنده تلویزیونی را به روی آنتن دارد، شائبه برانگیز است؛ عنوان کرد: به هر حال این انتخاب‌ها نشان دهنده پالس‌های مثبت به سازمان صدا و سیماست تا پوشش‌ این مراسم و برنامه‌های آن درباره جشنواره بیشتر حمایتی باشد. به همین دلیل برخی دوستان در میان این اعضا گنجانده شده اند.

مجری برنامه سینما دو همچنین اضافه کرد: با توجه به اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، باید نگاه دقیق تری در دوره پیش رو به جشنواره فیلم فجر داشته باشیم و امیدوارم این دقت نظر صورت بگیرد.