به گزارش افکارنیوز،

مهدی امینی‌خواه بازیگر سینما و تلویزیون، در خصوص فعالیت هنری اخیر خود گفت: مشغول بازی در سریال «بهترین سال‌های زندگی ما» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه‌کنندگی محمودرضا تخشید هستم. در این مجموعه  نقش یک پزشک را بازی می‌کنم. حدود ۶۰ درصد سریال تصویربرداری سپری شده و در ۳۰ قسمت برای پخش از شبکه سوم سیما تولید می‌شود.

وی ادامه داد: قصه این سریال در سه فاز قبل از انقلاب، بعد از انقلاب و دفاع مقدس روایت می‌شود و این روز‌ها تصویربرداری در شمال کشور پیگیری می‌شود.

امینی خواه درباره کارهای دیگر خود عنوان کرد: «سندباد و سارا» به کارگردانی غلامرضا آزادی، «دزد با وجدان» به کارگردانی سیامک خواجه‌وند و «شهرام پاپر» به کارگردانی اکبرچمن نژادیان را هم آماده  برای پخش دارم.

گفتنی است: سریال «بهترین سال‌های زندگی ما» به نویسندگی جابر قاسمعلی، یک درام تاریخی عاشقانه است و اقتباسی از رمان مطرح «مهاجران» هاوارد فاست محسوب می‌شود.

داستان مجموعه در دهه ۳۰ روایت می‌شود و قصه‌ای پرفراز و نشیب را به تصویر می‌کشد که در ادامه به دهه حاضر نیز می‌رسد. تنوع جغرافیایی لوکیشن‌های این سریال از جمله ویژگی‌های آن است و به دلیل بستر تاریخی داستان، مراحل تولید با تلاش بی‌وقفه گروه پیش می‌رود.

علیرضا کمالی، بهنام تشکر، هدایت هاشمی، برزو ارجمند، رحیم نوروزی، الهام طهموری، شهرام قائدی، علی سلیمانی، فرخ نعمتی، کورش سلیمانی، افشین سنگ چاپ، فریبا طالبی، مینا نوروزی، فریده دریامج، سهی بانو ذوالقدر، ساناز سماواتی، شهروز ابراهیمی، وحید شیخ زاده، بهراد خرازی، فرج الله گلسفیدی، انوش نصر، کرامت رودساز، حمیدرضا داوری، مهدیه کوهستانی و ... در این سریال بازی دارند.

در خلاصه داستان این سریال آمده: «یارمحمد سیستانی برای فرار از گرسنگی و خشکسالی به شمال کشور می‌رود تا شغل ماهیگیری را پیشه کند. او که نمی‌داند ماهیگیریِ آن منطقه در سلطه گردنکشی به نام تراب است، به دریا می‌زند و مقابل تراب می‌ایستد. وارش بیوه جواد که سال‌ها تراب در خیال ازدواج با اوست، با دیدن دلاوری یارمحمد دل به او می‌بندد و به تراب جواب رد می‌دهد. تراب نقشه‌ای می‌چیند تا یارمحمد را از سر راه بردارد، اما اتفاقی که هیچکس انتظارش را نمی‌کشد از راه رسیده و سرنوشت آدم‌ها را به هم پیوند می‌زند».