به گزارش افکارنیوز،

با نزدیک شدن به جشنواره فیلم فجر و قرارگرفتن در ماه دی اکثریت فیلمسازان و تهیه کنندگان تمام تلاش خود برای حضور در جشنواره فیلم فجر را انجام داده و برای رساندن نسخه نهایی آثارشان به دبیرخانه تلاش می‌کنند.

امسال کارگردانان مطرحی راهی جشنواره شده‌اند و باید دید طبق قول ابراهیم داروغه زاده مبنی بر برخورد عادلانه با آثار تا پایان هفته نام کدام کارگردانان بر تنه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حک خواهد شد. اسامی همچون فریدون جیرانی، نرگس آبیار، جواد رضویان، همایون غنی زاده، سعید روستایی، محمدحسین مهدویان، صفی یزدانیان نشان از رقابتی نفسگیر در جشنواره فیلم فجر دارد.

در این میان فیلمی متفاوت راهی جشنواره فیلم فجر شده که بر اساس یک کتاب ساخته شده است. کتابی با نام "آن بیست و سه نفر" که توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده و جزو آثار مطرح و پرفروش سال لقب گرفته است. فیلم سینمایی بیست و سه نفر این روزها آخرین مراحل پس از تولید را پشت سر می گذارد و به تازگی آریا عظیمی نژاد ساخت موسیقی آن را در دست گرفته است.

فیلمبرداری فیلم سینمایی ۲۳ نفر به تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده و کارگردانی مهدی جعفری با حضور سردار قاسم سلیمانی به تاریخ پانزدهم مهر ماه امسال آغاز شد و فیلمبرداری آن نزدیک به سه ماه در تهران و آبادان به طول انجامید.

فیلم سینمایی ۲۳ نفر با حضور سردار سلیمانی کلید خورد

تصویربرداری یکی از سکانس‌های فیلم با حضور سردار سلیمانی صورت گرفت و در حاشیه آن مجتبی فرآورده در مقام تهیه‌کننده و نیز مهدی جعفری در مقام کارگردان به طرح نکاتی پرداختند.

سردار سلیمانی در این بازدید طی سخنانی کوتاه به اهمیت توجه به خاطرات دفاع مقدس و نیز ویژگی بارز گروه نوجوان اسیری که خاطراتشان در کتاب "بیست و سه نفر" روایت شده است، پرداخت.

فیلم سینمایی ۲۳ نفر با حضور سردار سلیمانی کلید خورد

در این مراسم حبیب احمدزاده و مرتضی سرهنگی نیز به‌عنوان مهمان و مسئولان سازمان رسانه‌ای اوج به‌عنوان سرمایه‌گذار حضور داشتند.

مهدی جعفری کارگردان فیلم سینمایی ۲۳ نفر پیش از این بیشتر در مقام فیلمبردار در سینما فعالیت داشته و تصویربرداری فیلم سینمایی "به‌وقت شام" از کارهای متأخر او محسوب می‌شود.

فیلم سینمایی ۲۳ نفر با حضور سردار سلیمانی کلید خورد

فیلم سینمایی ۲۳ نفر اقتباسی از خاطرات گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی است که در جریان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۱ به اسارت نیروهای عراقی درآمدند. این گروه کم سن و سال بین ۱۳ تا ۱۷ سال سن داشتند و خاطرات‌شان از دوران اسارت پیش‌تر در قالب کتاب بیست و سه نفر توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود.