به گزارش افکارنیوز ، «روزهای نارنجی» که در ابتدا «واسطه» نام داشت، اواخر سال گذشته جلوی دوربین رفت. در اولین فیلم سینمایی آرش لاهوتی کارگردان موفق مستند سینمای ایران، هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب ایفای نقش می کنند.

این فیلم به بخش «نگاه نو» سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر راه یافت و پیش از این هم در امریکا و هندوستان به نمایش درآمده بود و آرش لاهوتی برای کارگردانی آن جایزه فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینما) را دریافت کرده بود.

«راننده و روباه» از جمله مستندهای موفق آرش لاهوتی است که در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد.

نکات حاشیه ای

از نکات حاشیه ای «روزهای نارنجی» می توان به حضور آن در جشنواره مانهایم آلمان اشاره کرد. این فیلم با این که در این جشنواره مورد توجه قرار گرفت، اما آرش لاهوتی به دلیل عدم همکاری سفارت آلمان نتوانست به این کشور سفر کند. «روزهای نارنجی» سال گذشته نسخه ناقصی را به دبیرخانه جشنواره فجر ارسال کرد ولی نتوانست مجوز حضور در این رویداد سینمایی را کسب کند.

نکات جذاب

بازی هدیه تهرانی ستاره محبوب سینمای ایران در دهه هفتاد و هشتاد در «روزهای نارنجی» یکی از نکات جذاب این فیلم به حساب می آید و بسیاری از مخاطبان منتظر تماشای بازی او در این فیلم هستند. آخرین فیلمی که با بازی تهرانی روی پرده رفت به «بدون تاریخ بدون امضا» و «اسرافیل» باز می گردد که پس از جشنواره فجر سال گذشته اکران شد.

شانس جایزه

این فیلم در بخش «نگاه نو» جشنواره فجر به نمایش در می آید و با توجه به محدودیت های اهدای جوایز در این بخش، می توان از این فیلم به عنوان یکی از شانس احتمالی دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی «نگاه نو» اشاره کرد.

خلاصه داستان:

این فیلم درباره زندگی «آبان» زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.

عوامل این فیلم عبارتند از: کارگردان: آرش لاهوتی، نویسنده: آرش لاهوتی - جمیله دارالشفایی، مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی، تدوین: مهدی حسینی وند، صدابرداری: حسن شبان کاره، طراحی و ترکیب صدا: بهمن اردلان، موسیقی: کریستف رضاعی، طراحی صحنه و لباس: فاضل ژیان، طراحی گریم: شهرام خلج، جلوه‌های ویژه بصری: سینا قویدل، جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیگ، تهیه کننده: علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح: شهنام شهبازاده.