به گزارش افکارنیوز،

فیلم سینمایی آرتمیس فاول به کارگردانی "کنت برانا" اکران بین المللی خود در سینماهای جهان را از نهم ماه آگوست 2019 آغاز خواهد کرد.

فیلمنامه این فیلم به نویسندگی "مایکل گولدنبرگ" بر پایه آرتمیس فاول اثر اوئن کالفر به نگارش در آمده و در ژانر علمی تخیلی و هیجان انگیز توسط کمپانی سودکس تهیه و تولید شده است.

آرتمیس فاول مجموعه هشت‌جلدی از کتاب‌های فانتزی نوشتهٔ اوئن کالفر نویسندهٔ ایرلندی است. شخصیت اصلی آرتمیس فاول، نوجوانی نابغه، تبهکار و ماجراجو است. کتاب نخست یعنی آرتمیس فاول و گروگانگیری در سال ۲۰۰۱ منتشر و با استقبال و تحسین جهانی روبرو شد. کتاب هفتم، آرتمیس فاول و عقده آتلانتیس در سال ۲۰۱۰ منتشر شد.

هشتمین و آخرین کتاب، آرتمیس فاول آخرین نگهبان نام دارد و ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۲ در آمریکا توسط انتشارات دیزنی هایپِریَن بوکز منتشر شد. کتاب‌های مصور جلدهای یک و دو یعنی آرتمیس فاول و گروگانگیری و آرتمیس فاول و ماجرای شمال در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ به بازار آمدند.

ماجرای عجیب گروگانگیری یک نابغه تبهکار////////////////////شنبه

فردیا شاو، لارا مک دانل، هانگ چائو، جودی دنچ، جش گد، نانسو آنوزی، نیکیش پاتل، سیمون کاربی، مایکل رز و تامارا اسمارت از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی "آرتمیس فاول" به ایفای نقش پرداخته اند.