به گزارش افکارنیوز،

مراسم قرعه‌کشی سی وهفتمین جشنواره فجر با حضور تهیه‌کنندگان و کارگردانان فیلم‌ها و اهالی رسانه، ساعت ۱۰ صبح امروز، چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ در پردیس سینمایی در حال برگزاریست.

امسال برای دومین بار جدول نمایش فیلم‌ها در سالن اهالی رسانه با قرعه‌کشی تنظیم شد. این اتفاق در دور قبلی جشنواره با استقبال خوبی از سوی سینماگران و اهالی رسانه روبرو شد.

رسول صدرعاملی، فریدون جیرانی، الهام غفوری، مسعود ردایی، میلاد صدرعاملی، جواد رضویان، جواد نوروزبیگی، علی قائم‌مقامی، محمد کارت، محمود گبرلو، احسان رسول‌اف، علی علایی، شاهین امین، بهمن عبداللهی، مازیار فکری‌ارشاد، مجید توکلی، جلیل اکبری صحت، اشکان رهگذر و ... از جمله سینماگران و روزنامه‌نگاران و منتقدانی‌اند که در حال حاضر در پردیس سینمایی ملت حاضر شده‌اند.

در اولین قرعه سعید الهی کارشناس سینما، قرعه را به نام فیلم پویانمایی «بنیامین» کشید و این فیلم با قرعه محسن عنایتی کارگردان فیلم دوشنبه ۱۵ بهمن ماه اکران خواهد شد.

امیرحسین اشرفی از دبیران و خبرنگاران باسابقه، قرعه را به نام فیلم های کوتاه کشید و براساس قرعه محمد کارت و سوگل رضوانی از سازندگان فیلم کوتاه قرعه روز نمایش فیلم های کوتاه در روز چهارشنبه ۱۷ بهمن سانس اول درآمد.

علی افشار از سردبیران و خبرنگاران باسابقه سینما قرعه سوم را به نام فیلم «تمام چیزهایی که جایشان خالی است» به کارگردانی زینب تبریزی برداشت که براساس قرعه ای که زینب تبریزی کشید این فیلم پنج شنبه هجدهم بهمن ماه در سانس اول پخش خواهد شد.

شاهین امین قرعه انیمیشن «آخرین داستان» را از گوی درآورد و براساس قرعه اشکان رهگذر کارگردان این فیلم، این انیمیشن در تاریخ پنجشنبه ۱۱ بهمن سانس اول به نمایش درخواهد آمد.

جلیل اکبری صحت، قرعه پویانمایی «شب آفتابی» را کشید و روز نمایش این فیلم براساس قرعه علی مدنی کارگردان این اثر، سیزدهم بهمن سانس اول خواهد بود.

محمدصادق لواسانی قرعه را به نام فیلم مستند «دلبند» کشید و با قرعه الهه نوبخت تهیه کننده فیلم، این اثر یکشنبه ۱۴ بهمن سانس اول به نمایش درخواهد آمد.

قرعه «نت های مسی یک رویا» را مجید توکلی خبرنگار دیروز و فیلمساز امروز کشید و رضا فرهمند زمان نمایش فیلم را پانزدهم بهمن سانس اول تعیین کرد.

«بهارستان، خانه ملت» قرعه ای بود که زهرا چخماقی آن را کشید وبابک بهداد قرعه زمان نمایش فیلم را تاریخ جمعه دوازدهم بهمن ماه اعلام کرد.

قرعه «خانه ابری برای تو »را هوشنگ حسینی خبرنگار باسابقه درآورد و مهدی بخشی مقدم کارگردان این فیلم به روی سن آمد  وبر این اساس قرعه این فیلم چهارشنبه ساعت ده به نمایش در خواهدآمد

نجفی تهیه کننده مستند « خانه ابری برای تو» با اعتراض نسبت به قرعه کشی گفت: به این کار نمی گویند قرعه کشی. اینکه همه فیلم های انیمیشن ، کوتاه ومستند در سانس اول قرار دارند قرعه کشی نیست.

الهام حسامی قرعه نمایش فیلم های بخش سودای سیمرغ را کشید و اسم فیلم «قصر شیرین» را از گوی درآورد. بازیگر کودک فیلم رضا میرکریمی نیز سانس سوم جمعه دوازدهم بهمن را به عنوان روز نمایش تعیین کرد.

با قطع برق سالن مراسم متوقف شده است.

هادی داداشی از روزنامه نگاران حوزه سینما قرعه فیلم «جان‌دار»را کشید. کارگردانان این فیلم پنجشنبه هجدهم بهمن سانس سوم را برای نمایش این فیلم انتخاب کردند.

پوریا ذوالفقاری منتقد سینما قرعه فیلم «حمال طلا» را بیرون کشید و تورج اصلانی کارگردان این فیلم قرعه سانس دوم روز یکشنبه بیست و یک بهمن را برای نمایش این فیلم اعلام کرد.او ضمن ابراز خوشحالی برای شرکت فیلم حمال طلا در جشنواره  گفت که امیدواراست که فیلم ها در جشنواره امسال بدرخشند.

علی رستگار  روزنامه‌نگاران  قرعه فیلم «مردی بدون سایه» را بیرون کشید و براساس قرعه کریمی مجری طرح این فیلم سانس چهارم دوشنبه پانزدهم بهمن ماه برای نمایش این فیلم انتخاب شد.

رها رستمی دختر محمدرضا رستمی روزنامه‌نگار قرعه فیلم «دیدن این فیلم جرم است» را بیرون کشید و محمد شفاپور نماینده فیلم قرعه سانس دوم سه‌شنبه شانزدهم بهمن را برای این فیلم مشخص کرد.

شهنام صفاجو قرعه فیلم «درخونگاه» را کشیده و منصور سهراب‌پور تهیه کننده قرعه پنجشنبه یازدهم بهمن سانس چهارم را برای این فیلم کشید.

اکبر عبدالعلی‌زاده منتقد و روزنامه‌نگار باسابقه قرعه فیلم «خون خدا» را کشید و مرتضی علی عباس میرزایی سانس دوم یکشنبه چهاردهم بهمن را برای نمایش این فیلم تعیین کرد

فیلم «قسم» توسط  علی علایی از منتقدان وفعالان صنفی بیرون کشیده شد . و الهام غفوری تهیه کننده فیلم ، سانس چهارم پنج شنبه هجده بهمن را برای نمایش فیلم بیرون کشید.

فیلم غلامرضا تختی توسط  « بهمن عبداللهی»  بیرون کشیده شد . وآقای منصوری سانس دوم چهارشنبه دهم بهمن را برای نمایش فیلم تعیین کرد.

امیرحسین غضنفری عکاس قرعه فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» را کشید و سیدمحمود رضوی تهیه‌کننده سانس آخر روز آخر جشنواره یکشنبه بیست و یکم بهمن را برای نمایش این فیلم کشید

پرستو فرهادی خبرنگار قرعه فیلم « سال دوم دانشکده من » را کشید. وآقای ردایی سانس سوم چهارشنبه دهم بهمن را انتخاب کرد.

 فیلم « بنفشه آفریقایی » توسط مازیار فکری نژاد خبرنگار ودبیر بیرون کشیده شد. علیرضا شجاع نوری سانس دوم پنج شنبه یازدهم بهم زمان نمایش فیلم تعیین شد.شجاع نوری بعد از مشخص شدن زمان نمایش گفت: از نظر من تمامی سانس ها خوب است اگر با دل وعشق کنار هم باشیم.

خدایار قاقانی، خبرنگار، منتقد و مستندساز نام فیلم «آشفتگی» را از گلدان بیرون کشید و فریدون جیرانی تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم سانس اول روز یکشنبه بیست و یکم بهمن را برای نمایش این فیلم مشخص کرد.