به گزارش افکارنیوز،

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در «هفتمین نشست منشور رسانه» که در مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد، درباره روند پیشرفت سازمان صدا و سیما در چهار دهه انقلاب اسلامی گفت: کم و بیش با کار رسانه‌ای آشنا هستم و آگاهم که در شرایط فعلی کشور به دلایل مختلف شما اهالی رسانه کار سختی را انجام می‌دهید.

وی اظهار کرد: لزوم کار رسانه‌ای در زمان فعلی فنّانیّت و اشراف بر موضوعات مهم کشور است که شما باید انجام دهید. تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی در شرایط حال حاضر کشور بسیار حائز اهمیت است؛ شما که در خط مقدم این مبارزه قرار دارید حتماً وظیفه سنگینی هم به دوش خواهید داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرایط اول انقلاب در رادیو و تلویزیون به گونه‌ دیگری بود، اما خداراشکر حالا با پیشرفت‌های حاصل شده وضعیت خیلی بهتر شده است. من همیشه خودم را متعلق به صدا و سیما می‌دانم و باور دارم سازمان صدا و سیما یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بستر رشد در رسانه باید متناسب با شرایط روز باشد، عنوان کرد: در عصر ما ساختار رسانه‌ای در جهان تغییر کرده و این تغییر باعت شده در حوزه حکمرانی نیز شرایط عوض شود. ما یا باید به این تغییرات بی توجه و خنثی باشیم یا اینکه خط شکنی کنیم و تاثیرگذار شویم.

لاریجانی همچنین افزود: می‌دانم کار‌های متفکرانه‌ای در حوزه‌های مختلف صدا و سیما انجام شده است، ولی باید نگرش طبیبانه‌ای به چالش‌های کشور داشته باشید. علاج مسائل اساسی کشور و مشکلات جاری بدون یاری رسانه ملی ممکن نیست.