حبیب كاوش روز دوشنبه به ایرنا گفت: انتخاب آثار سینمایی برای اكران در فصول و زمان های مختلف، همواره تابع ابعاد متفاوتی از جمله مناسبت های تاریخی، فصل تعطیلات، فصل امتحانات و مواردی از این دست بوده كه با كار كارشناسی دقیقی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: مساله اکران فیلم های برگزیده جشنواره فیلم فجر در ایام نوروز نیز تابع همین شرایط است؛ به عنوان مثال فیلم ' روزهای زندگی ' به کارگردانی پرویز شیخ طادی با وجود موفقیت در جشنواره سی ام فجر، به خاطر مضمون داستانی خاص، نمی تواند در اولویت اکران های نوروزی قرار گیرد.

سخنگوی شورای صنفی نمایش فیلم، ایام نوروز را از ایامی همراه با جشن و شادابی برای ایرانیان دانست و گفت: در این ایام بر اساس فضای کلی موجود در سطح کشور، فیلم هایی با تم شاد و کمدی در اولویت اکران قرار می گیرند؛ هر چند تا کنون گزینه های مشخص اکران در این ایام مشخص نشده اند، اما بزودی فیلم های منتخب معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: در نوروز سال ۱۳۹۰ شاهد اكران دو فیلم 'اخراجی ها ۳' و 'جدایی نادر از سیمین' بودیم كه هر دو از آثار برگزیده جشنواره فیلم فجر بودند اما این دو فیلم به خاطر كسب موفقیت هایی كه در بازخورد با مخاطب بدست آوردند به صورت استثناء در آن ایام به اكران درآمدند و این نمی تواند معیاری برای حتمی بودن پخش فیلم های برگزیده جشنواره فجر در ایام نوروز باشد.