به گزارش افکارنیوز،

پنجمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در حالی در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه‌ها آغاز به کار خواهد کرد که سه فیلم مطرح این دوره از بزرگترین رویداد سینمایی کشور در آن اکران می‌شوند. 

کاخ رسانه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با آغاز روز پنجم به طور رسمی به میانه راه رسیده و روزها و شب‌های پرتلاطمی را پشت سر گذاشته است. طی روزهای گذشته فیلم‌های تختی، مسخره باز، قصر شیرین، ناگهان درخت و بنفشه افریقایی نسبت به سایر آثار نظرات بهتری را دریافت کرده اند. 

کاخ اهالی رسانه در پنجمین روز از جشنواره فیلم فجر میزبان سه فیلم سینمایی و یک مستند است. مستند دلبند و فیلم های خون خدا، طلا و شبی که ماه کامل شد چهار اثری هستند که به ترتیب از ساعت ۱۳ به اکران در خواهند آمد. پنجمین روز از جشنواره فیلم فجر با اکران مستند دلبند به کارگردانی یاسر طالبی آغاز به کار خواهد کرد.

خون خدا

خون خدا

فیلم سینمایی «خون خدا» دومین ساخته مرتضی علی عباس میرزایی در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این فیلم که در سکوت خبری آماده نمایش شد، یک درام اجتماعی است و در ساعت پانزده در کاخ رسانه اکران می‌شود.

«انزوا» اولین ساخته مرتضی علی عباس میرزایی در بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به رقابت پرداخت و مورد توجه مردم و منتقدان قرار گرفت. فیلم «انزوا» تا روز ششم در لیست فیلم‌های برگزیده تماشاگران جشنواره فیلم فجر سی و پنجم حضور داشت.

خلاصه داستان فیلم: علی کارتن خوابی‌ست که دورانِ نقاهت ترک اعتیادش در خیابان‌ها، مصادف شده است با دهه اول محرم. او شب عاشورا در جعبه‌ی غذای نذری که برایش آورد‌ه‌اند، پاکتی آغشته به خون می‌یابد.

رضا اخلاقی راد، فرید سجادی حسینی، سعید داخ، علیرضا ثانی فر، خسرو احمدی، شیوا ابراهیمی، وحید نفر، امین میری، میثاق جمشیدی، حسین غایبی شباهنگ از جمله بازیگران فیلم سینمایی خون خدا هستند. 

نقش متفاوت هومن سیدی در جشنواره فیلم فجر/طلا همکاری رامبد جوان با کارگردان باسابقه سینما///////////////جمعه

طلا

"پرویز شهبازی" کارگردان مطرح و صاحب سبک سینمای ایران امسال در همکاری مشترک با "رامبد جوان" با فیلم "طلا" راهی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شده‌اند. این فیلم سومین فیلم اکران شده در کاخ رسانه ها خواهد بود. 

پرویز شهبازی که همه بیشتر او را به خاطر فیلم‌های ماندگاری همچون نفس عمیق و دربند می شناسیم امسال بار دیگر برای حضور در جشنواره فیلم فجر و دریافت سیمرغ بلورین این جشنواره وارد رقابت شده است.

جوان که امسال خودش فیلم "قانون مورفی" را برای اکران عموم آماده کرده در جشنواره فجر به عنوان کارگردان غایب خواهد بود اما این غیبت را با تهیه کنندگی فیلم طلا جبران خواهد کرد.در کنار جوان، محمد شایسته نیز به عنوان تهیه کننده این پروژه حضور خواهد داشت.

شهبازی از جمله کارگردانان صاحب سبک سینماست که با فیلم هایی همچون "نفس عمیق"، "دربند" و "مالاریا" در ذهن مخاطب مانده است. البته بعد از سالها همچنان مخاطبان نفس عمیق را بهترین فیلم در کارنامه شهبازی می دانند. 

فیلم جدید شهبازی از لحاظ چیدمان بازیگر نسبت به دو فیلم قبلی این کارگردان تعداد بازیگران بیشتری را در خود می بیند. انگار این بار شهبازی می خواهد به نوعی فیلم را هم برای جشنواره و هم به امید فروش در گیشه راهی سینماها کند. 

علاوه بر جواهریان و سیدی بازیگرانی همچون مهرداد صدیقیان، طناز طباطبایی، هدی زین العابدین و احترام برومند در جدیدترین فیلم شهبازی به ایفای نقش خواهند پرداخت. 

تکرار موفقیت شیار ۱۴۳ در جشنواره فیلم فجر/شبی که ماه کامل شد تجربه تازه نرگس آبیار/////////////////یکشنبه

شبی که ماه کامل شد

نرگس آبیار یکی از چهار کارگردان زن سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است که تجربه به یادماندنی شیار 143 را در ذهن مخاطبان خود به یادگار گذاشته و می‌خواهد بار دیگر با فیلم سینمایی "شبی که ماه کامل شد" شانس خود برای کسب سیمرغ بلورین را در جشنواره فیلم فجر بیازماید. فیلم آبیار آخرین فیلم روز پنجم جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت است.

شبی که ماه کامل شد روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی می‌شود و این در حالیست که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است. در این مسیر، برادرش با او همراه می‌شود اما در میانه راه، اتفاقاتی برای آن‌ها رقم می‌خورد.

الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی، شبنم مقدمی، پدرام شریفی، فرید سجادی حسینی، امین میری، بانیپال شومون و آرمین رحیمیان از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم شبی که ماه کامل شد به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم چهارمین فیلم سینمایی نرگس آبیار پس از آثار "اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند"، "شیار 143" و "نفس" است که نیمه اول سال 97 به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی جلوی دوربین رفت.

آبیار از جمله موفق‌ترین کارگردان زن سینمای ایران است. وی تاکنون بار‌ها توانسته سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خانه ببرد و حالا امیدوار است تا با جدیدترین تجربه سینمای خود در کنار الناز شاکردوست بتواند این تجربه را تکرار کند.