به گزارش افکارنیوز،

امیر وفایی نویسنده مجموعه تلویزیونی «نون.خ» ، درباره روند ساخت سری دوم این سریال اظهار کرد: استقبالی که مخاطبان از سریال داشتند، ما را ملزم می‌کند که اگر بخواهیم ساخت «نون. خ» را ادامه دهیم، دقیق‌تر و حساس‌تر حرکت کنیم. البته در بین تمام بازخورد‌های مثبت، ما نقد‌های منفی را هم در فضای مجازی دریافت کردیم و خواندیم. خیلی از آن‌ها درست است و سعی می‌کنیم که در ساخت سری دوم انتقاد‌ها را لحاظ کنیم.

وی درباره تکرار فرم سریال «پایتخت» در مجموعه تلویزیونی «نون. خ.» گفت: وقتی که کار نگارش یا ساخت را شروع کردیم، حدس می‌زدیم چنین برداشتی از «نون. خ» شود. نباید اینگونه باشد که وقتی یک سریال با گویش محلی کار شد، حتما مجموعه‌ای دیگر از آن تقلید کرده است. همچنان که شما چندین کار در ژانر معمایی را شاهد هستید که با یک مضمون ساخته شده اند. نمی‌شود گفت که «نون. خ» همان «پایتخت» با رنگ و قصه‌ای دیگر است.

این نویسنده افزود: ما یک قصه داشتیم که آن را در منطقه کردستان روایت کردیم. مردم از لوکیشن‌های آپارتمانی تهران خسته شده‌اند. به عقیده من یکی از برگ برنده‌های سریال «نون. خ» این بود که در فضایی جدید کار کرد و مردم تصاویر جدیدی را مشاهده کردند.

وفایی در پایان درباره ساخت فصل دوم سریال «نون. خ» بیان کرد: برای آغاز سری جدید این مجموعه، چندین جلسه برگزار شده است. احتمالاً به زودی نگارش فیلمنامه فصل دوم «نون. خ» را شروع می‌کنیم و در بهار و تابستان امسال به سمت ساخت آن قدم بر می‌داریم.