رابرت دنیرو، بازیگر هالیوود، که برای گفتگو درباره فستیوال فیلم ترایبکا به برنامه لِیت شو در شبکه سی بی اس رفته بود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را یک "بازنده کامل" و "احمق" خواند. دنیرو از زمان مبارزات انتخاباتی ترامپ تاکنون، همیشه از وی و سیاست هایش انتقاد کرده است.

بازیگر ۷۵ ساله فیلم «پدر خوانده» گفت تلاش کرد یک فرصت به ترامپ بدهد، اما ناامید شده است، زیرا "این مرد ثابت کرده است که یک بازنده کامل است." این ستاره هالیوود با بیان این اظهارات نقش خود را به عنوان رابرت مولر، بازرس ویژه در برنامه پخش زنده شنبه شب (SNL) تلافی کرد. وی در آن برنامه نقش مولر را ایفا و خلاصه‌ای از یافته‌های گزارش مولر را قرائت کرد که در آن آمده بود هیچ مدرکی یافت نشده است که ثابت کند تیم کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تبانی کرده باشد.

رابرت دنیرو گفت این تعهد مدنی وی برای ایفای نقش مولر بوده است و افزود: "نمی دانم امکان پذیر است یا خیر، اما من به بیان این حرف ادامه می‌دهم که [اگر امکان دارد] به او [ترامپ] دستبند بزنید و با لباس نارنجی او را ببرید [زندانی کنید.]" این بازیگر همچنین ترامپ را یک "گانگستر فریبکار در کاخ سفید" خواند.

دنیرو افزود: "حتی گانگستر‌ها هم برای خود اصول اخلاقی دارند، اما این آدم حتی نمی‌داند این‌ها چیست." وی دونالد ترامپ را یک "احمق سرخورده" خواند که رئیس یک خانواده خلافکار است و گفت ترامپ تلاش کرد مانند یک مرد موفق عمل کند، اما وی برخی از ویژگی‌های چنین افرادی را ندارد.