آيتالله اسدالله ايماني چهارشنبهشب در مراسم جشن ايثار ويژه اهداي عضو اظهار داشت: تقارن عيد قربان و جشن اهداي عضو به اين معني است كه آنچه دوست داريد در راه دوست قرباني كنيد.

وی با اشاره به اینکه نجات یک انسان مساوی با نجات تمام انسان‌هاست، افزود: حفظ جسم و حرمت روح و روان از جمله واجباتی بوده که به عهده انسان‌ها گذاشته شده و تنها دو مورد در اختیار انسان نیست و آن ذلیل کردن و از بین بردن روح و جسم است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان داشت: به برکت انقلاب اسلامی و باورهای دینی شاهد استقبال چشم‌گیر مردم فارس در اهدای عضو بوده‌ایم.

آیت‌الله ایمانی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که خدمت کردن به مردم فارس برای مدیران و مسئولان یک اقبال محسوب می‌شود.

امام جمعه شیراز ابراز داشت: اهدا کنندگان بدانند که اهداکنندگان اعضا نزد خداوند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

در ادامه رئیس واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سخنانی تصریح کرد: با نهادینه شدن فرهنگ پیوند اعضا، تحول چشمگیری در زمنه نجات بیماران نیازمند عضو صورت می‌پذیرد.

علی ملک‌حسینی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد پیوند کلیه در مرگ مغزی در استان فارس صورت گرفته که در خاورمیانه کم‌نظیر بوده است.

وي ابراز داشت: در آينده نزديك با همكاري وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشكي با گسترش عمل پيوند از عمل غيرقانوني پيوند اعضا جلوگيري ميشود.