به گزارش افکارنیوز،

پس از چهارماه فعالیت طراحان و ایده پردازان اسباب بازی در روز 27 خرداد  از 12طرح برتر حوزه اسباب بازی رونمایی خواهد شد. این پروژه همراه با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هدف نشان دادن توان طراحان جوان ایرانی ، توان افزایی ایده پردازان ، انسجام بدنه جامعه طراحان ایرانی  و معرفی استعدادهای جوان  با حمایت اداره کل سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  و شورای نظارت براسباب بازی  به عنوان  متولیان این حوزه در کشور کلید خورد.

ایده پردازان با فرستادن طرح ها و ایده های خود در یک مسیر طراحی شده شروع به فعالیت کردند و با راهنمایی هدفمند و حضور منتورهای این حوزه که همگی از طراحان، تولید کنندگان و پیشکسوتان صنعت اسباب بازی در گرایش های مختلف بودند در چهار گارگاه آموزشی به پردازش ایده ها پرداختند.

ایده های ارسالی به دبیرخانه 123 ایده بوده است که بین این ایده ها 43 ایده به عنوان ایده های منتخب در مرحله اول و در مرحله نهایی 12 ایده به مرحله نهایی راه یافتند. مقرر شده است در روز رویداد هر یک از ایده‌پردازان منتخب رویداد ملی ایده‌آزاد می‌توانند غرفۀ مربوط به خود در کنار رویداد داشته باشند. طرح و ایده‌های خود را به سرمایه گذران معرفی کنند و فضای بازی را برای داوران کودک، نوجوان و متخصصان مدعوین ایجاد کنند.

در این رویداد ایده پردازان زمانی برای ارائه ایده ها داده خواهد شد تا در حضور سرمایه گذاران، تولید کنندگان و داوران ایده های خود را مطرح کنند و علاوه بر معرفی طرح خود در مورد چگونگی تولید و پیوست های فرهنگی آن مواردی را ارائه نمایند.

قابل ذکر است که تمام ایده های منتخب در این رویداد براساس پیوست های فرهنگی ایرانی- اسلامی شکل گرفته است. در این رویداد از کتاب رویداد که شامل 20 ایده تکمیل شده و قابل ارائه به صنعت اسباب بازی رونمایی خواهد شد. علاقه مندان می توانند جهت حضور در این رویداد به اینجا  مراجعه کنند.