به گزارش افکارنیوز،

سومین نشست ستاد رسانه‌ای رونق تولید با حضور دکتر مرتضی میر باقری معاون سیما و رئیس ستاد رونق تولید، مجید زین‌العابدین قائم مقام و دکتر سیاح دبیر این ستاد و نمایندگان معاونت‌های دیگر سازمان برگزار شد.

اخبار فرهنگ و هنر_ در ابتدای این نشست رئیس ستاد رسانه‌ای رونق تولید با بیان اینکه گزارش اقدامات و پیگیری‌های این ستاد بطور مرتب در اختیار رئیس رسانه ملی قرار می گیرد، افزود: این ستاد از اول تیر ماه در گام نخست عملیات رسانه ای، موضوع مجوز‌های کسب و کار را در دستور کار قرار داد و در این راستا علاوه بر انعکاس مشکلات کارآفرینان و افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار جدید هستند، در فضایی تعاملی با مسئولان مربوطه اشکالات این مسیر را پیگیری و مطالبه کنند.

میر باقری ادامه داد:تمامی میان برنامه‌هایی که از رادیو وتلویزیون در شبکه‌های ملی واستانی در حال پخش است با هدف ارائه تصویری روشن و واقعی از اشکالات و موانع ایجاد کسب و کار و ایجاد تحرک بیشتر در بین دستگاه‌های تصمیم گیر بوده است.

رئیس ستاد رسانه‌ای رونق تولید با اشاره به حضور دست اندرکاران این حوزه در برنامه‌های تلویزیونی و بررسی همه جانبه موضوع گفت:خوشبختانه در زمان کوتاهی از آغاز نخستین پیگیری این ستاد، رئیس جمهور محترم و رئیس محترم دستگاه قضا در خصوص رفع موانع مجوز کسب و کار دستورات لازم را صادر کردند و سامانه ملی مجوز‌ها که ۵ سال در انتظار راه اندازی بود، فعال شد.

وی ادامه داد: شعار ما در رسانه ملی این است که در حوزه تولید، حق با کارآفرینان و در حوزه محصول حق با مصرف کننده است.

در ادامه جلسه دکتر سیاح دبیر ستاد رسانه‌ای رونق تولید گفت:پخش میان برنامه‌هایی با عنوان «از کجا شروع کنم» با هدف انگیزه بخشی به کارآفرینان بالقوه، تبیین راهکار‌ها و مسیر کارآفرینی و همچنین کلیپ‌های دو دقیقه‌ای در خصوص تجربه کشور‌های موفق در زمینه تولید از جمله تولیدات این ستاد است که تا کنون با عناوین «دولت و تولید»، «تجربه چین» و «معجزه شفافیت» و... روی آنتن رفته است.

در این نشست همچنین نمایندگان دیگر معاونت‌های سازمان صداوسیما گزارشی از اقدامات خود برای این ستاد تا تاریخ ۱۰ تیر ارائه دادند.