فیلمهای سینمایی و تلویزیونی ویرانگر، مادر خوانده / عصر یخبندان ۱، بیلی گربهای که حرف میزند، سکسکه بی بی / دادا، سبک چوی لی، تیری در تاریکی، کباب غاز، تایتانیک / اقاقیا، باغ آلبالو، آخرین مرد مقاوم / مندی و تونل مخفی، ترمینال، کت تنگ / نزدیک به آسمان، پسران بلوط / وقت اضافه، ربودن رئیس سرخ و بی پولی پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ اسفند ماه از شبکههای یک، دو، سه، چهار، تهران، شما و نمایش پخش میشود.

شبکه یک
به گزارش روابط عمومی سیما، شبکه یک سیما برای عصر روز جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۶ فیلم سینمایی «ویرانگر» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی را برای پخش در نظر گرفته است.
در خلاصه داستان فیلم آمده: سازمان موساد از چند طریق قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی را دارد و به این منظور، زنی به نام نسرین را به ایران می‌فرستد. نسرین خواهر زن احمد یک افسر اطلاعاتی است. با استقرار نسرین درخانه احمد، اوبه طور غیر مستقیم از آخرین خبرها اطلاع پیدا می‌کند. در پی بمبگذاری متعدد، رد پای نسرین نیز پیدا می‌شود و احمد او را تعقیب می‌کند.
جمشید هاشم پور، رامین نعمتی، علی نظری و اصغر محبی در فیلم سینمایی «ویرانگر» به ایفای نقش پرداختند.

فیلم سینمایی «مادر خوانده» به کارگردانی دان روز محصول سال ۲۰۰۹ کشورآمریکا، جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۲۴ از شبکه یک سیما باز پخش می‌‌شود.

شبکه دو
انیمیشن «عصر یخبندان ۱» به کارگردانی کریس ودج و کارلوس سالدانها و تهیه کنندگی لوری فورته پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان انیمیشن «عصر یخبندان ۱» در مورد یک سنجاب شیطان و بازیگوش است که به خاطر یک فندق در یخ گیرکرده و شروع به بیرون آوردن این فندق از داخل یخ‌ها می‌کند. بالاخره با کلی زحمت این فندق را از داخل یخ‌ها بیرون می‌آورد ولی با این کار باعثشکستن یخ‌ها می‌شود و عصر یخبندان آغاز می‌شود.

****************************
انیمیشن «بیلی گربه‌ای که حرف می‌زند» جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان انیمیشن آمده: «بیلی» به دلیل زندگی با انسان‌ها، خصوصیات و عادات آنها را یاد گرفته، طوری که با دوستان خود به شهربازی می‌رود و از بازی کردن در آنجا لذت می‌برد. اما دوستان او تمایلی به علایق بیلی ندارد. بیلی در شهری زندگی می‌کند که یک زن بدجنس به دنبال بر هم زدن روابط انسان‌ها با یکدیگر است و برای این منظور به دنبال گربه‌ای می‌گردد تا از او برای مقاصد خود استفاده کند.
انیمیشن «بیلی گربه‌ای که حرف می‌زند» به کارگردانی استفان کلمن و تهیه کنندگی مایکل شیلدز محصول سال ۲۰۰۱ در کشورهای آمریکا و انگلستان ساخته شده است.

****************************
فیلم تلویزیونی «سکسکه بی بی» به کارگردانی علیرضا ابراهیمی و تهیه کنندگی آرش رنجبر جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
داستان این فیلم تلویزیونی درمورد پیرزنی است که همراه با پسرش رشید در یکی از محله‌های قدیمی اصفهان زندگی می‌کند. یک روز به طور ناگهانی بی بی دچار سکسکه می‌شود. رشید به همه می‌گوید که دکترها گفته‌اند اگر سکسکه بی بی بند بیاید، او از دنیا می‌رود.

قدرت اله ایزدی، غفور نصوحی، پری کربلایی و حسن دهقان درفیلم تلویزیونی «سکسکه بی بی» به ایفای نقش پرداختند.

شبکه سه
پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۰:۱۵ فیلم سینمایی «دادا» به کارگردانی ایرج قادری و تهیه کنندگی مهدی احمدی، با بازی ایرج قادری، فخری خوروش و جمشید مشایخی ازشبکه سه سیما باز پخش می‌شود.

****************************
فیلم سینمایی «سبک چوی لی» به کارگردانی مینگ سینگ وونگ پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده: «جان» پسر «چن تین لای» صاحب مدرسه آموزش سبک چوی لی فوت است. دختر جوانی به نام «ژیا» «جای» را به مبارزه‌ای بین مدرسه خودشان و آنها ترغیب می‌کند و این که به برنده مبلغی اهدا شود و صلاحیت مدرسه بهتر مشخص شود.
ویه یون و سامو هانگ کام بو در فیلم سینمایی «سبک چوی لی» محصول سال ۲۰۱۱ کشور چین بازی کرده‌اند.

****************************
فیلم سینمایی «تیری در تاریکی» به کارگردانی جورج استانفورد و با بازی جولیان بنز ومارشا میسون جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۰:۱۵ از شبکه سه سیما باز پخش می‌شود.
فیلم سینمایی «تیری در تاریکی» محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۰۴ ساخته شده است.

****************************
فیلم تلویزیونی «کباب غاز» به کارگردانی و تهیه کنندگی صالح دلدم، جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۴:۳۰ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
داستان این فیلم با بازی یوسف صیادی، ساناز سماواتی و کیمیا بابائیان در مورد مهمانی شب اول عید است که قرار است خانواده‌ای در روز دوم سال نو، یک مهمانی برای خوردن کباب غاز تدارک ببینند، اما در روز اول عید ورود یک مهمان ناخوانده همه چیز را به هم می‌ریزد.

****************************
فیلم سینمایی «تایتانیک» به کارگردانی شان وان دیک جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی شاون وان دیک و ماریه وستبروک می‌بینیم: بعد از صد سال، در سالروز غرق شدن کشتی تایتانیک، مجدداً کشتی دیگری به همان نام توسط صاحب کشتی «هیدن» به آب‌های اطلس شمالی فرستاده می‌شود. هیدن در گذشته نامزدی داشته به نام «ایمی» که ارتباطشان با یکدیگر گسسته می‌شود و حال «ایمی» به عنوان پرستار در این کشتی خدمت می‌کند.

فیلم سینمایی «تایتانیک» محصول سال ۲۰۱۰ در کشور آمریکا ساخته شده است.

شبکه چهار
فیلم سینمایی «اقاقیا» به کارگردانی جینسی تسوجی، محصول سال ۲۰۰۹ کشور ژاپن پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه چهار سیما باز پخش می‌شود.

****************************
فیلم سینمایی «باغ آلبالو» به کارگردانی مایکل کاکویانیس جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۲:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: بانو لیوبوف رانفسکایا پس از آن که همسر و پسر جوانش به فاصله‌ای اندک از هم مردند، از روسیه به اروپا آمده است. او پس از پنج سال زندگی در شهر پاریس تصمیم می‌گیرد تا به خانه خود در روسیه باز گردد. اما با ورود به روسیه متوجه می‌شود خانواده اش بر اثر فشارهای مالی در تردید فروختن ملک خانوادگی خود که بوستانی زیبا از درختان آلبالو است به سر می‌برند.

فیلم سینمایی «باغ آلبالو» با بازی شارلوت رمپلینگ، الن بیتس و کاترین کارتلیج محصول مشترک کشورهای یونان، فرانسه و قبرس در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است.

****************************
فیلم سینمایی «آخرین مرد مقاوم» جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه «سینما ۴» از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: «جان اسمیت»(ویلیس) به گنگسترهای «ویل»(کلی) می‌پیوندد. اما وقتی با خبر می‌شود آنها دختری به نام فلینا را برای باجگیری گروگان گرفته‌اند با آنها اختلاف پیدا کرده و به مخالف یعنی گروه استروتزی دشمن دویل ملحق می‌شود. اسمیت تلاش می‌کند هر دو گروه را از میان بردارد، لذا استروتزی و دویل را به جان هم می‌اندازد.
بوروس ویلز و درن و ویلیلم سندرسون درفیلم سینمایی «آخرین مرد مقاوم» به کارگردانی والتر هیل بازی کرده‌اند.

شبکه تهران
فیلم سینمایی «مندی و تونل مخفی» پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ در قالب برنامه «تماشاخانه» ازشبکه تهران پخش خواهد شد.
این فیلم داستان دختر بچه‌ای است که پس از مرگ پدرش از نامادریش فرار می‌کند و این فرار به کمک دوست سرخپوست پدرش انجام می‌شود. «مندی» با رسیدن به خانه عمویش که تنها خویشاوند اوست با خبر مرگ وی مواجه می‌شود. اما افراد خانه عمویش، وی را می‌پذیرند؛ زیرا او تنها وارثمتوفی است.
دین جونز، لکسی جانسون و ویلیام اسمیت یلتون درفیلم سینمایی «مندی و تونل مخفی» به کارگردانی جوی چاپمن محصول سال ۲۰۰۹ کشور آمریکا بازی کرده‌اند.

****************************
فیلم تلویزیونی «ترمینال» به کارگردانی و تهیه کنندگی رسول توکلی و با بازی حسن جوهرچی، میرطاهرمظلومی، شیرین بینا، نفیسه روشن و مینا نوروزی ۳۰ دقیقه بامداد روز جمعه ۱۹ اسفند ماه از شبکه تهران باز پخش می‌شود.

****************************
جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ فیلم تلویزیونی «کت تنگ» ازشبکه تهران پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: «نسرین و شهرام» زن و شوهری اند که شهرام به دنبال پول پدر نسرین است که درحال مرگ است. از طرفی برادران نسرین، نادر و ناصرنیز با همسرانشان طمع به مال پدرشان دارند. پدرشان می‌میرد و بعد ازمراسم مشخص می‌شود که وصیت نامه پدرشان گم شده و آنها دورهم جمع می‌شوند و کارشان به بحثو جدل می‌کشد. از طرفی پدر شهرام آقا سهراب در صورتی حاضر شده که قبرش را که سال هاست پیش خرید کرده و در امامزاده است را به آنها بدهد که آنها هم در عوض با خواستگاری پسری که او بزرگ کرده موافقت کنند.

علیرضا خمسه، شهرام قائدی، شهره سلطانی، مریم سلطانی و عباس محبوب درفیلم تلویزیونی «کت تنگ» به کارگردانی آرمین و آبتین حشمتی و تهیه کنندگی حامد کلاهداری و وحید اسماعیلی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

شبکه شما
فیلم تلویزیونی «نزدیک به آسمان» به کارگردانی عباس شیخ بابایی و تهیه کنندگی روح اله امیری، ازتولیدات صدا و سیمای مرکزهمدان، پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: حاج مظاهر نقشینه، بزرگ روستای ورکانه در گذشته است. سهراب پسر وی ازتهران به ورکانه می‌آید و قصد دارد مدتی درآنجا بماند. بهاره همسر سهراب در ده نزد خواهرمی ماند، او دراین مدت به رتق و فتق امور و کمک به مردم می‌پردازد.

بهزاد خداویسی، فریبا یعقوب لو و نوشین بیگلریان درفیلم تلویزیونی «نزدیک به آسمان» بازی کرده‌اند.

****************************
جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ فیلم تلویزیونی «پسران بلوط» از شبکه شما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده: آزاد بخت و عزیز پسران مشهدی بلوط جانشان را بر سر گنجی می‌گذارند که طبق افسانه‌ای قدیمی در میان مردم روستا برای متعرضانش بد یمنی و مرگ در پی دارد. یوسف برادر کوچک خانواده در مظان اتهام قرار می‌گیرد. چرا که پیش از مرگ عزیز با او درگیری داشته است. مشهدی بلوط از گناه یوسف نمی‌گذرد و یوسف زندانی می‌شود. در بازگشتی به گذشته مشخص می‌شود که آزادبخت و عزیز قربانی فردی قاچاقچی و فروشنده ی عتیقه به نام یاور بوده‌اند.

مرتضی فلاحی، هادی سعادتی و محمد باقر مرادی فردرفیلم تلویزیونی «پسران بلوط» به کارگردانی عبداله باکیده و تهیه کنندگی بابک لطیفی از تولیدات صدا و سیمای مرکز لرستان بازی کرده‌اند.

شبکه نمایش
فیلم تلویزیونی «وقت اضافه» به کارگردانی مهرداد خوشبخت و با بازی مهدی هاشمی، افشین سنگ چاپ و فرشته سرابندی پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.
در این فیلم می‌بینیم: حاج اکبر فرش فروش در اثر مواجهه با زنی که به همراه مادر و فرزندش به محل نزدیک دکان فرش فروشی او نقل مکان کرده‌اند، قصد کمک و نیت خیر دارد. اما زن نمی‌پذیرد و می‌گوید فقط در صورتی از او پول قبول می‌کند که کاری برای حاجی انجام دهد.

****************************
گفتنی است انیمیشن و فیلم‌های تلویزیونی، سینمایی و انیمیشن «فرمانروایان مقدس(حضرت سلیمان و آدونیا)»، «از شنبه تا پنجشنبه»، «مامور انتقال دو»، «شعبده باز» و «شکست ناپذیر» پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۵،۱۷، ۱۹،۲۱ و ۲۳ ازشبکه نمایش پخش می‌شود.

****************************
فیلم سینمایی «ربودن رئیس سرخ» جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان این فیلم به کارگردانی باب کلارک آمده: آقا و خانم دورست، زوج متمول و پولداری در یک شهر کوچک به نام سامیت، صاحب پسربچه بسیارشیطان و در عین حال زیرکی به نام اندرو هستند. اندرو مانند بسیاری از بچه‌های دیگر علاقه زیادی به بازی دارد و دراین راستا خواهان همراهی والدینش نیزمی باشد، ولی آنها به دلیل مشغله خیلی بسیارزیاد کاری فرصت زیادی را برای او صرف نمی‌نمایند.
فیلم سینمایی «ربودن رئیس سرخ» با بازی کریستوفرلوید و مایکل جتردر سال ۱۹۹۸ ساخته شده است.
****************************

فیلم سینمایی «بی پولی» به کارگردانی حمید نعمت اله جمعه ۱۹ اسفند ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.
داستان این فیلم در مورد زوجی جوان است که درگیر یک دوره بیکاری و بی‌پولی می‌شوند و سعی در حل مشکلات دارند، اما تلاش آنها اوضاع را پیچیده ‌تر می‌کند.

بهرام رادان٬ لیلا حاتمی٬ رضا رشید پور٬ حبیب رضایی، امیر جعفری، سیامک انصاری ٬ بابک حمیدیان، افشین سنگ‌ چاپ، سید ابراهیم بحرالعلومی، سوسن مقصودلو ٬ جلال پیشوائیان ٬ نادر فلاح، علی سلیمانی، علی علایی، کریم قربانی، زهره صفوی، زهرا طاهری منش ٬ غزاله نظر و محمد زرین دست درفیلم سینمایی «بی پولی» به ایفای نقش پرداختند.

****************************
گفتنی است فیلمهای تلویزیونی و سینمایی دم زری، مامور انتقال سه و دی توکس به ترتیب ساعت ۱۳، ۱۹ و ۲۳ روز جمعه ۱۹ اسفند ماه از شبکه نمایش پخش میشود.