به گزارش افکارنیوز،

«ادوارد نورتون» بازیگر مطرح و نامزد جایزه اسکار در دومین تجربه کارگردانی خود در عرصه سینما به سراغ درامی تاریخی و معاصر براساس رمانی معروف رفته است. 

اخبار فرهنگ و هنر- «بروکلین بدون مادر» نام اثری سینمایی است که نورتون به عنوان دومین فیلم خود انتخاب کرده است، فیلمنامه این اثر سینمایی براساس رمانی مطرح با همین نام نوشته ادوارد نورتون نوشته شده است. 

نورتون اولین بار در سال ۱۹۹۶، برای بازی در فیلم ترس کهن (۱۹۹۶) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده و یک سال بعد برای ایفای نقش در فیلم تاریخ مجهول آمریکا نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

حفظ ایمان (۲۰۰۰) اولین فیلمی است که وی کارگردانی کرده‌است. وی برای بازی در فیلم مرد روی ماه مدنظر بود، اما به دلیل حضورش در فیلم باشگاه مشت زنی این نقش به جیم کری رسید. او از سال ۲۰۱۰ سفیر صلح سازمان ملل در موضوع تنوع زیستی است.

ادوارد نورتون در نقش لیونل عصروگ، بروس ویلیس در نقش فرانک مینا، گوگو امبتا را در نقش لورا رز،بابی کاناوله در نقش تونی ورمونته، چری جونز در نقش گبی هوروویتس، الک بالدوین در نقش موسی راندولف، ویلم دفو به عنوان پل راندولف، مایکل کی. ویلیامز در نقش وینتون مارساللیس، لسلی من در نقش جولیا مینا، اتان سوپلی در نقش گیلبرت کونی، دالاس رابرتز در نقش دنی فانتل، جاش پایس در نقش ویلیام لیبرمن، رابرت ویزدوم و فیشر استیونزس بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. 

فیلم سینمایی بروکلین بدون مادر اکران بین المللی خود در سینماهای جهان را از اول ماه نوامبر سال جاری میلادی آغاز خواهد کرد.