به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم ختم سیمین دانشور در جمع خبرنگاران حاضر و به سؤالات آنها پاسخ گفت.

حسینی که در هنگام خروج با محمود دولت‌آبادی مواجه شده بود در سخنانی کوتاه با این نویسنده درباره عدم انتشار کتابش «زوال کلنل» سخن ‌گفت و اولین سؤال خبرنگاران نیز در این راستا بود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در مقابله درب خروج به مجلس محمود دولت‌آبادی پیرامون انتشار کتاب‌هایش درد و دل‌هایی را مطرح کرد نظر شما در این راستا چیست، پاسخ داد: این موضوع را پیگیری می‌کنم تا ببینم کتاب ایشان در چه مرحله‌ای به سر می‌برد. دوستانم در اداره کتاب در پی بررسی آثار این نویسنده هستند. معمولا کتاب‌ها منتشر می‌شود اما گاهی برخی کتاب‌ها اصلاحات جزئی نیاز دارند که این موارد با حضور نویسنده بررسی و مسئله برطرف و اثر منتشر می‌شود.

حسینی در ادامه اظهار داشت: دقیق نمی‌دانم «زوال کلنل» در چه مرحله‌ای به کار می‌برد اما موضوع را بررسی می‌کنم.

وزیر ارشاد به درخواست دوستداران سیمین دانشور و جلال‌آل‌احمد برای ماندگاری منزل این دو نویسنده است، پاسخ داد: ما آمادگی داریم که منزل سیمین دانشور و جلال‌آل احمد به منزلی همیشگی و ماندگار مبدل شود. آمادگی داریم در این محل مرکز فرهنگی به نام این دو نویسنده تأسیس شود. تا این محل محلی برای رفت و آمد اهل اندیشه و فرهنگ باشد.

وی درباره اینکه در این راستا چه زمان و چگونه تصمیمگیری خواهد شد، بیان کرد: قرار است در این راستا با مسئولان مربوطه صحبتهایی صورت گیرد. ما آمادگی حمایت کامل را داریم تا این منزل به مرکز فرهنگی ماندگاری مبدل شود.