به گزارش افکارنیوز،

پلیس شهر نیویورک اعلام کرد برای اکران فیلم سینمایی «جوکر» در پایان این هفته محافظان بیشتری را در سینما‌ها مستقر خواهد کرد.

اخبار فرهنگ و هنر - چند روز پیش، پلیس لس آنجلس هم اعلام کرده بود که چنین اقداماتی را برای اکران فیلم جدید کمپانی برادران وارنر انجام خواهد داد.

ماجرا از این قرار است که در طول تابستان سه حادثه تیراندازی در آمریکا رخ داد که باعث تشدید این حساسیت‌ها شده است. ۷ سال پیش نیز طی اکران فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی» چنین حوادثی با حضور افرادی در لباس شخصیت دلقک فیلم رخ داده بود.

پلیس نیویورک به هالیوود ریپورتر گفته است: تا کنون تهدید خاص و قابل ذکری وجود نداشته و به طور کامل رویداد نمایش این فیلم تحت نظارت ما خواهد بود. در صورت نیاز افراد بیشتری برای تأمین امنیت تماشاگران استفاده خواهد شد. پلیس لس آنجلس هم اعلام کرده از نگرانی‌ها مطلع است و امنیت را برقرار خواهد کرد.

گفتنی است چند روز پیش قربانیان حادثه تیراندازی آرورا نامه‌ای به برادران وارنر در مورد این اتفاقات نوشتند. این سینما (آرورا) اعلام کرد که فیلم «جوکر» را به نمایش نخواهد گذاشت؛ چرا که سال ۲۰۱۲ در این سینما حادثه تیراندازی رخ داده بود که در پی آن ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند و ۷۰ نفر هم صدمه دیدند.

 

تدارک پلیس نیویورک برای اکران «جوکر» / تاثیر جنجال‌ها بر فروش فیلم