به گزارش افکارنیوز،

«روایت هیئت» نخستین برنامه‌ای است که به صورت تخصصی در رابطه با کارکردها، رسالت‌ها و وظایف هیئت به بحث و بررسی می‌پردازد.

اخبار فرهنگ و هنرحجت الاسلام و المسلمین علیرضا ربانی‌منش سردبیر «روایت هیئت» درباره این برنامه تلویزیونی می‌گوید: این برنامه در درجه نخست در راستای امر مقام معظم رهبری شکل گرفته و با سابقه و در ادامه سلسله نشست‌های هیئت پژوهی که در ۱۴ جلسه و در راستای امر مقام معظم رهبری در سال ۹۵ و در دیدار با مداحان مبنی بر اینکه در حوزه هیئت باید کار تخصصی و علمی صورت بگیرد، برنامه‌ریزی و آماده پخش شده است.

وی با بیان اینکه اگر ادبیات علمی در حوزه هیئت جریان‌ساز شود می‌توانیم از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این راستا استفاده کنیم، تصریح کرد: هیئت یک ظرفیت عظیم است که از دل مردم برخواسته و متاسفانه این امر مهم فراموش شده در حالی که با توجه به گستره هیئت و مخاطبین آن می‌توان از این ظرفیت‌ها در زمینه‌های مختلف استفاده شود.

ربانی‌منش گفت: در جامعه امروز به بحث عزاداری پرداخته شده درحالی که عزاداری تنها یکی از کارکرد‌های هیئت است و رسانه‌ها باید در راستای دیگر کارکرد‌های آن فرهنگ‌سازی و فعالیت‌های لازم را انجام دهند.

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیئت با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند در حوزه تولید محتوای اندیشه هیئت از ظرفیت جامعه ایمانی مشعر استفاده کنند، یادآور شد: اگر این تولید محتوا برون سپاری شده و اعتماد میان رسانه و نهاد‌های خصوصی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند شکل بگیرد قطعاً می‌توانیم به دستاورد‌های ارزشمندی برسیم.

وی ادامه داد: موضوعات مختلفی از جمله ظرفیت‌ها و کارکرد‌های هیئت نظیر رسالت‌های هیئت در حوزه خانواده، نقش هیئت در پیشرفت اقتصادی کشور، ظرفیت‌های بین‌المللی هیئت و کارکرد‌های فراعزاداری هیئت در این برنامه با حضور کارشناسانی نظیر حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان، دکتر سهیل اسعد، حاج حسین یکتا و دیگر اساتید حوزه و دانشگاه مورد گفتمان قرار می‌گیرد.

گفتنی است این برنامه با تهیه کنندگی پیمان نوراسماعیلی در پنج قسمت هر روز ساعت ۱۶:۳۰ روی آنتن شبکه افق می‌رود. تکرار این برنامه هم ۳۰ دقیقه بامداد روز بعد پخش خواهد شد.