به گزارش افکارنیوز،

 امین حیایی بازیگر باسابقه سینما هم اکنون دو فیلم سینمایی «درخونگاه» به کارگردانی «سیاوش اسعدی» و «چشم و گوش بسته» ساخته فرزاد موتمن را روی پرده نقره‌ای دارد، آثاری که با وجود حضور ستاره دهه هشتاد سینما جمعاً به ۲ میلیارد تومان فروش رسیده اند.

اخبار فرهنگ و هنر - حیایی که شاید در دهه گذشته سینما به عنوان عنصری برای فروش بیشتر یک اثر سینمایی محسوب می‌شد، این روز‌ها مخاطبان سینمایی خود را از دست داده است، هرچند این بازیگر سینما طی سال‌های گذشت سعی در گزیده کاری و انتخاب‌های درست سینمایی داشته، اما انتخاب‌های وی در اوایل دهه نود هنوز در یاد مخاطبان مانده است.

وی طی سال‌های گذشته در فیلم «شعله ور» ساخته حمید نعمت الله نیز حضوری متفاوت داشت تا آنجا که برای او نامزدی جشنواره فیلم فجر را به همراه داشت، اما حیایی حال با چالشی سخت روبرو شده است، چالشی که طی یک دهه از او بازیگری بفروش ساخته بود، اما در وضعیت کنونی گیشه چندانی برای وی به همراه ندارد.

اما امین حیایی طی سال‌های گذشته حضور متفاوتی در سینما داشته و نسبت به قبل در آثار متمایزی به ایفای نقش می‌پردازد، شاید این حضور گیشه حیایی را نسبت به قبل کم رمق‌تر کرده، اما برای وی اعتبار بیشتری را در بازیگری به همراه آورده است.

دیگر فیلمی که به نوعی انتخاب متفاوت حیایی در بازیگری محسوب می‌شود، فیلم سینمایی درخونگاه است، اثری که با المان‌های گیشه ساخته نشده و جنبه‌های هنری فراوانی نسبت به آثار سایر گیشه محور دارد، هر چند این فیلم هم با فروش بسیار کمی نسبت سایر آثار گیشه روبرو شده است.

درخونگاه در اولین گام در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و در همان زمان با استقبال مخاطبان از گروه بازیگران این اثر همراه بود، ژاله صامتی بازیگر نقش اول زن این فیلم هم به شدت مورد نقد مثبت اهالی سینما قرار گرفت.

این فیلم از حضور بازیگرانی همچون ژاله صامتی، امین حیایی، محمود جعفری و مهراوه شریفی نیا بهره برده است، اما آنچه بیش از همه می‌توان به آن تکیه کرد نبود جمشید هاشمپور در این اثر سینمایی است، در تبلیغات پیش از جشنواره این فیلم حتی عکس‌هایی از حضور حیایی در کنار هاشم‌پور منتشر شد، اما در محصول نهایی خبری از این بازیگر بزرگ سینما نبود.

از سوی دیگر حیایی در یک کمدی دیگر با نام «چشم و گوش بسته» به کارگردانی فرزاد موتمن به ایفای نقش پرداخته است، اثری که فروش به مراتب بدتری از درخونگاه داشته از جمله آثار قعرنشین جدول است، حیایی در این فیلم با بهرام افشاری، آناهیتا درگاهی، مسعود کرامتی، لیندا کیانی، محمدرضا صولتی و مانی حقیقی، با حضور پوریا پورسرخ همبازی شده، اما جمع این بازیگران گیشه ۷۶۶،۲۵۳،۰۰۰ تومانی را برای اثر رقم زده اند.

حال حیایی بار دیگر انتخاب خوبی در سینما داشته و طی همکاری مجدد با حمید نعمت الله در فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» به ایفای نقش خواهد پرداخت، فیلمی که به احتمال فراوان می‌تواند بازخورد خوبی در جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم داشته باشد.