فیلم «۱۹۷۱» به کارگردانی سم مندس که روایتی از اوج درگیری در جنگ جهانی اول است، بعد از اولین نمایش‌ در لس آنجلس و نیویورک با واکنش‌های مثبتی روبرو شد و شانس آن در فصل جوایز بالا رفت.

اخبار فرهنگ و هنر - این فیلم که با دقت و تیم خوبی ساخته شده است، حالا به صف مدعیان بلند بالای اسکار در بخش های مختلف پیوسته است.

در بخش بهترین فیلم پیوسته که فیلم‌هایی از جمله «مرد ایرلندی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو، «روز و روزگاری در هالیوود» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو در این بخش حضور دارند.

بخش کارگردانی نیز به اندازه بهترین فیلم مهم است و امسال رقبای زیادی برای حضور در این بخش رقابت می‌کنند. بخشی که نام‌هایی مثل نوآ بامباک برای فیلم «داستان ازدواج»، گرتا گرویگ برای «زنان کوچک» و فرناندو میرلس با فیلم «دو پاپ» دیده می‌شوند. سم مندس سابقه بردن یک جایزه اسکار در سال ۲۰۰۰ برای فیلم «زیبایی آمریکایی» را دارد.

در بخش فیلمبرداری نیز راجر دیکنز که سابقه ۱۴ نامزدی اسکار را دارد و آخرین بار برای فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» جایزه اسکار دریافت کرده بود، قطعا از نامزد‌های اسکار خواهد بود. همانند بیشتر فیلم‌های ژانر اکشن و جنگی این فیلم هم در بخش طراحی صحنه، ترکیب و تدوین صدا و همچنین موسیقی متن، شانس خوبی برای نامزدی در اسکار دارد.

جرج مک کی که بازی او به دلیل فشار و تنش‌های فیزیکی با بازی لئونارد دی کاپریو در فیلم «از گور برخاسته» مقایسه شده است، شانس کمی برای شکست دادن بازیگرانی مثل دنیرو برای فیلم «مرد ایرلندی»، جاناتان پرایس بای فیلم «دو پاپ»، واکین فینیکس برای «جوکر» و دی کاپریو برای «روز و روزگاری در هالیوود» دارد.

فیلم‌های جنگی محبوب آکادمی اسکار هستند و تا کنون فیلم‌های زیادی در این ژانر موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم شده اند. آخرین فیلم جنگی که موفق به دریافت اسکار بهترین فیلم شد، «مهلکه» بود. آخرین باز نیز فیلم سینمایی «دانکرک» به کارگردانی کریستوفر نولان از هشت نامزدی خود، سه جایزه اسکار دریافت کرد.