به گزارش افکارنیوز،

عباس محمدخانی تهیه‌کننده «کاربرانه» درباره این برنامه که در حوزه سایبری و امنیت فضای مجازی تولید می‌شود گفت: شاید برای هر یک از مخاطبان اتفاق افتاده باشد که ایمیلی با موضوعات سرمایه‌گذاری، برنده شدن در مسابقه، دعوت به همایش و یا برد در قرعه‌کشی دریافت کرده‌اند. زبان این ایمیل‌ها گاهی انگلیسی و گاهی به زبان فارسی نیز دیده شده است.

اخبار فرهنگ و هنر- وی ادامه داد: بسیاری از این ایمیل‌ها جعلی است و با زدن لینک داخل ایمیل، کل اطلاعات هویتی رایانه یا موبایل برای فرد یا گروه هکر ارسال می‌شود و از اطلاعات کاربر سواستفاده خواهد شد.

محمدخانی با اشاره به اینکه برنامه «کاربرانه» با هدف ارتقای آگاهی مخاطب نسبت به چنین معضلاتی تولید می‌شود، اظهار کرد: برنامه تلویزیونی «کاربرانه» با هدف ارتقای سواد رسانه‌ای و تولید محتوا برای نوجوانان جمعه هر هفته از شبکه امید پخش می‌شود و قرار است به سراغ موضوعات مهم در فضای امنیت دنیای مجازی برود.

وی اضافه کرد: ما در تلاش هستیم تا با انتخاب موضوعاتی این چنینی در تلویزیون گام موثری در فضای مجازی برداریم و با توجه به اینکه شبکه امید یک شبکه تخصصی برای نوجوانان است، بتوانیم توان نوجوان را برای مقابله و پیشگیری در این فضا بالا ببریم.

همچنین امیرحسین اکاتی نویسنده برنامه «کاربرانه» در سخنانی گفت: از ابتدای حضورم در برنامه علاقمندی زیادی به موضوعات حوزه سایبری داشتم و از اینکه بتوانم در جهت افزایش دانش نوجوانان در این فضا گامی بردارم، خوشحال هستم.

وی ادامه داد: در جلسات محتوایی برنامه، هنگامی که این موضوعات مطرح شد، اشتیاق زیادی برای آن داشتم چون بنظرم امنیت در فضای مجازی یکی از مهم ترین موضوعات برای نوجوانان است و وظیفه ماست تا با آگاه‌سازی شرایط را برای فعالیت در فضای مجازی ایمن‌تر کنیم.

برنامه «کاربرانه»، به تهیه‌کنندگی عباس محمدخانی، کارگردانی امیر حیدری، اجرای شکیبا میرسعیدی و صادق تربتیان و نویسندگی امیرحسین اکاتی، با حضور کارشناسان متخصص حوزه امنیت سایبری جمعه‌ها ساعت ۱۶ از شبکه امید روی آنتن می‌رود.