به گزارش افکارنیوز،

با نزدیک شدن به زمان برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اخبار و گمانه زنی‌ها در خصوص حضور و یا عدم حضور فیلمسازان، بازیگران و کارگردانان در میان اهالی رسانه و علاقمندان سینما به شدت داغ می شود. 

اخبار فرهنگ و هنر - در این میان با پایان فصل تولید، بسیاری از آثار سینمایی برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده شده و متعاقباً بازیگران نیز برای حضور در این آثار وارد قرارداد می شوند، همین عاملی است تا فهرست پرکارترین و یا غیابان سینما در جشنواره فیلم فجر به یکی از اخبار جذاب سینما در فصل زمستان مبدل شود.

فیلم سینمایی « دشمنان » یکی از حاضران در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است، این فیلم اولین تجربه کارگردانی «علی درخشنده» در سینما محسوب می‌شود، اثری که می‌تواند به عنوان یکی از شانس‌های شگفتی‌سازی در جشنواره امسال محسوب شود. 

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: آدم فکر می‌کنه هر چی سن­ و سالش بالاتر میره قوی­تر میشه اما نه، ما هر روز حساس‌تر می‌شیم؛ حتی بیشتر از وقتی که جوان بودیم تنهایی و غم و شادمانی رو حس می‌کنیم با یه فرق کوچیک، می‌دونی که منظورم چیه؟ و هر دو سکوت کردند.

رویا افشار، ندا جبرائیلی، مسعود دلخواه، قربان نجفی، علی بی غم، سینوهه دانشمند، توران یاقوتی، سعید آرمند از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند، این فیلم نیز همچون اکثریت آثار بخش نگاه نو از نسل جوان بازیگران سینما استفاده ویژه ای کرده است.

درخشنده کارگردان این فیلم سینمایی تاکنون تجربه حضور در چهار فیلم سینمایی را در مقام بازیگر داشته است، «تنها در چند دقیقه»، ابجد، عشق بدون مرز و به هدف شلیک کن آثاری هستند که درخشنده در آنها به ایفای نقش پرداخته است. 

وی پیش از فیلم سینمایی «دشمنان» به عنوان نخستین تجربه کارگردانی خود در سه فیلم سینمایی به عنوان دستیار کارگردان حضور داشته است، شاید مهمترین حضور وی در مقام دستیار کارگردان را باید به فیلم سینمایی «یک شهروند معمولی» به کارگردانی مجید برزگر نسبت داد.