به گزارش افکارنیوز،

تحلیلی «سینماتجربی»، چهارمین دوره جشنواره فرهنگ ایران «ترمه» طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ بهمن‌ماه ۹۸ در شهرهای برلین و مونیخ آلمان برگزار می‌شود و فیلم مستند « یک کیلو بال مگس » ساخته رضا سبحانی، در بخش فیلم‌های کوتاه این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود.

اخبار فرهنگ و هنر - این فیلم ضمن بررسی مهریه از منظر تاریخی و اجتماعی، به چالش‌هایی که برخی خانواده‌ها با آن دست به گریبان هستند، می‌پردازد و نوع دیگری از مهریه‌های غیرمتعارف و دلایل و انگیزه‌های چنین خواسته‌هایی که در میان برخی زوج‌های ایرانی طرفدار هم پیدا کرده را به تصویر می‌کشد.

مستند «یک کیلو بال مگس» پیش از این، در چهل و ششمین دوره جشنواره ملل اتریش، بیست و هفتمین جشنواره مردم‌شناسی صربستان، هفدهمین دوره جشنواره فیلم «داکا» بنگلادش و سی و یکمین دوره جشنواره فیلم مستند روسیه نیز به نمایش درآمده بود.

پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ این فیلم مستند ۳۰ دقیقه‌ای رضا سبحانی است. آریا آزادروش فیلمبردار، عباس کریمی صدابردار، گیسو آزادروش صداگذار، آرش اسحاقی تدوینگر، حسن نوری مدیر تولید و جاوید سبحانی دستیار کارگردان و عکاس از دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.