به گزارش افکارنیوز،

مراسم افتتاح سالن‌های جدید پردیس سینمایی ملت، با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از اهالی رسانه و سینما در حال برگزاری است.

اخبار فرهنگ و هنر - در ابتدا تلاوت قرآن کریم، سخنان رهبر انقلاب و تیزری از مراحل آماده سازی سالن‌های پردیس سینمایی ملت پخش شد.

پس از آن، هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه تصویر شهر گفت: گزارش عملکرد نه ماهه ما را در تیزری که پخش شد، مشاهده کردید. پردیس سینمایی ملت سال ۸۷ با ۴ سالن شروع به کار کرد؛ از آنجا که این مکان سازه‌ای گرافیکی و منحصر به فرد است و موقعیت بسیار مناسبی دارد، تصمیم گرفته شد امکاناتش ارتقا داده شود و هم اکنون با ۱۲ سالن سینما در خدمت مخاطبان محترم است.

وی افزود: از سویی پارک ملت به زیبایی‌ها و موقعیت پردیس ملت اضافه کرده و می‌تواند در جذب مخاطب حداکثری کمک کند. برنامه ریزی برای برگزاری تئاتر، موسیقی و هنر‌های تجسمی را در دستور کار داریم. در این مجموعه بهره گیری از کافه کتاب علی الخصوص کتاب‌های تخصصی سینما نیز فعال شده است. افزایش ظرفیت پارکینگ پردیس ملت از دیگر کار‌های مهم ما بود که خوشبختانه تا به امروز به خوبی پیش رفته است. ما سعی کردیم تا حد توان کم و کاستی این پردیس سینمایی را رفع کنیم. 

در حین برگزاری مراسم، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، محمد احسانی و محمدحسین فرحبخش به جمع حاضران اضافه شدند.

حسین انتظامی در این برنامه گقت: از توجه مدیریت شهری به بخش هنری و سینمایی تشکر می‌کنم. این نهاد از تولید آثار فرهنگی تا مشارکت در زیرساخت‌ها فعالیت دارد و این نشان می‌دهد که به نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی توجه می‌شود. این نوع حمایت‌ها، هم به توسعه مناطق و امنیت‌آفرینی کمک می‌کند و هم شناسایی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی را ممکن می‌سازد.

وی با اشاره به پیشرفت کمّی و کیفی سینماهای کشور، اظهار کرد: خوشبختانه در پایان سال ۹۷ جهش خوبی داشتیم؛ آن زمان ۳۲۸ سینما، ۵۸۱ سالن و ۱۴۹۹۰۶ صندلی ظرفیت ناوگان سینمایی کشور بود و این رقم به ۳۵۳ سینما، ۶۵۴ سالن سینما و ۱۶۱۷۰۱ صندلی خواهد رسید. ما اکنون در بیش از ۱۰۰۰ شهر کشور سینما نداریم؛ ۲۲ شهر در سال آینده به ناوگان سینمایی ما اضافه می‌شوند. البته هرچه ما فرهنگ سینما رفتن را ارتقا دهیم، این جهش‌ها روز به روز بیشتر خواهد شد.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ما در سازمان فرهنگی هنری قرار است هر ۱۵ روز یک نشست گزارش عملکرد داشته باشیم. افتتاح چندین سینمایی که تعطیل بودند، افتتاح سالن تئاتر و ... از جمله کار‌هایی است که آمادگی انجام آن آن تا آخر اسفند را داریم. سینما و هنر می‌تواند ذائقه مردم ما تغییر دهد؛ زیستن خوب را به آنها بیاموزد و امنیت ذهنی و اخلاقی جامعه را تضمین کند. هنر می تواند سطح خشونت را پایین بیاورد.

وی با تأکید بر لزوم پرداخت به شخصیت های اثرگذار ملی در آثار هنری اظهار کرد: شهید بهشتی، حضرت امام (ره) و ... از افتخارات و بزرگان ملی ما هستند و الان رمانی است که باید سرمایه مان را در دست بگیریم و آثار هنری و سینمایی از آن‌ها تولید کنیم. سازمان فرهنگی و هنری هم با تمام توان در خدمت است. نه فقط همه ما امنیتمان را مدیون حاج قاسم سلیمانی‌ها هستیم؛ بلکه همه زندگی و هنرمان در ایران و جهان مدیون آن هاست. باید به چنین شخصیت‌هایی پرداخته شود.

پیروز حناچی شهردار تهران هم در این مراسم گفت: ایام فاطمیه، شهادت بانوی دو عالم و شهادت سردار دل‌ها که مردم ایران را داغدار کرد و سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت می‌گویم. تشییع باشکوه پیکر پاک شهید سردار دل‌ها، یکی از وقایع تاریخی دوره معاصر ما پس از تشییع حضرت امام (ره) است.

وی سپس درباره ارتقای سطح کیفی پردیس ملت اظهار کرد: این پردیس به لحاظ هنر و معماری وضعیت استراتژیک و مناسبی دارد. من همواره می‌گویم برای شکوفاشدن هنر باید عرصه رقابت را فعال کرد. یکی از این عرصه‌های رقابتی جشنواره فیلم فجر است. ما هم تمام تلاش خود را کردیم تا به بهترین نحو پردیس ملت را در اختیار سینمایی ها بگذاریم.

شهردار تهران افزود: البته این نوع حمایت‌ها و خدمات فقط به پردیس ملت ختم نشده و نخواهد شد. ما درصدد هستیم بهترین‌ها را برای پر شدن اوقات فراغت مردم فراهم کنیم. امیدوارم در افتتاح‌های بعدی شاهد اقدامات خوبی برای خدمات رسانی‌های قابل دفاع و خوب به مردم عزیزمان باشیم.

پس از پایان صحبت‌ها، محمد معتمدی به صورت زنده آواز خواند و بازدید از سالن‌های جدید پردیس ملت آغاز شد.