به گزارش افکارنیوز،

در تاریخ اسکار تا کنون، تنها ۳۲ فیلم بیشتر از ۵ جایزه یا بیشتر دریافت کرده‌اند که بیشتر آن‌ها شامل «فهرست شیندلر»، «جنگ ستارگان»، «پدرخوانده ۲» هستند.

اخبار فرهنگ و هنر - در ادامه فیلم‌هایی که بیشترین جایزه را از آکادمی اسکار دریافت کرده اند مرور می‌کنیم.

 

۶ فیلمی که بیشترین جایزه را در تاریخ اسکار کسب کردند

تایتانیک (۱۹۹۷)

اکتشاف عاشقانه جیمز کامرون با فیلم سینمایی سینمایی « تایتانیک » و روایت این کشتی غول پیکر مخاطبان زیادی را در دنیا پیدا کرد. لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت دو بازیگر اصلی این فیلم بودند که از بازیگران موفق این روز‌ها هستند. موفقیت بزرگی که تایتانیک به آن دست پیدا کرد، تعداد جوایزی بود که در دوره هفتادهم اسکار دریافت کرد. تایتانیک با یازده جایزه در کنار دو فیلم دیگر بیشترین جایزه تاریخ اسکار را دریافت کرده است.

۶ فیلمی که بیشترین جایزه را در تاریخ اسکار کسب کردند

ارباب حلقه‌ها (۲۰۰۳)

آخرین قسمت فیلم اقتباس شده از کتاب افسانه‌ای جی ار ار تالکین به نام « ارباب حلقه ها » در شب اسکار ۲۰۰۴ تاریخ ساز شد و به اولین فیلم فانتزی تبدیل شد که جایزه بهترین فیلم اسکار را دریافت می‌کند. این فیلم همچنین در تمامی ۱۱ بخشی که نامزد شده بود، موفق به کسب جایزه شد و به اولین فیلمی تبدیل شد که چنین اتفاقی را رقم می‌زند. علاوه بر این پیتر جکسون جایزه بهترین کارگردانی را هم برای این فیلم دریافت کرد.

۶ فیلمی که بیشترین جایزه را در تاریخ اسکار کسب کردند

بن هور (۱۹۵۹)

فیلم سینمایی بن هور که به عنوان یکی از پر بودجه‌ترین فیلم‌های سینمایی میانه قرن بیستم شناخته می‌شد (۱۵ میلیون دلار) باعث بهبود و پیشرفت تکنولوژی و جلوه‌های ویژه شد. این فیلم ۱۱ جایزه اسکار دریافت کرد که تا آن زمان چنین چیزی سابقه نداشت. علاوه بر بهترین فیلم این فیلم جایزه بهترین کارگردانی، تصویربرداری و جلوه‌های ویزه را هم دریافت کرد. جایزه دو بخش بازیگری مرد هم به این فیلم تعلق گرفت.

۶ فیلمی که بیشترین جایزه را در تاریخ اسکار کسب کردند

داستان طرف غربی (۱۹۶۱)

این فیلم که از یک تئاتر اقتباش شده بسیار مورد استقبال قرار گرفت و در دوره سی و چهارم اسکار در ۱۰ بخش موفق به دریافت جایزه شد. این جوایز شامل چهار جایزه اصلی آکادمی یعنی بهترین فیلم، بهترین بازیگر مکمل زن و مرد و بهترین کارگردانی می‌شد.

۶ فیلمی که بیشترین جایزه را در تاریخ اسکار کسب کردند

بیمار انگلیسی (۱۹۹۶)

داستان عاشقانه که در دوران جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. داستان یک نقشه کش که بین منتقدان، مخاطبان و رای دهندگان آکادمی اسکار بسیار محبوب شده بود. این فیلم از دوازده بخشی که نامزد شده بود، توانست ۹ جایزه را به نام خود ثبت کند که شامل بهترین فیلم و کارگردانی هم می‌شد.

۶ فیلمی که بیشترین جایزه را در تاریخ اسکار کسب کردند

آخرین امپراتور (۱۹۸۷)

فیلم اقتباسی برناردو برتولوچی از زندگینامه و امپراتوری پویی در شصتمین دوره جوایز اسکار بسیار موفق بود. آخرین امپراتور در تمامی بخش‌هایی که نامزد شد، موفق بود و ۹ جایزه ممکن را دریافت کرد که شامل بهترین کارگردانی و بهترین فیلم هم می‌شد. این درام بیوگرافی همچنین جوایز کارگردان هنری، طراحی صحنه، تصویر برداری، موسیقی متن، تدوین و فیلمنامه اقتباسی را دریافت کرد.