به گزارش افکارنیوز،

طراحی لباس‌ها در فیلم سینمایی « روز بلوا » از اهمیت بالایی برخوردار است، چون به شناخت مخاطب از شخصیت‌های فیلم کمک می‌کند. سارا سمیعی طراح لباس فیلم در این باره گفت: همه لباس‌های فیلم برای بازیگران زن و مرد فیلم حتی بچه‌ها دوخته شده و روی جزئیات دقت شده است.

اخبار فرهنگ و هنر- وی افزود: معمولا در هر کاری با کارگردان مشورت داریم اما به شخصه برای طراحی لباس «روز بلوا» چندین سفر به قم رفتم و با برخی روحانیون دیدار داشتم و از نزدیک نوع زندگی آنها را دیدم و اتودها بر اساس همان زده شد. 

سمیعی در پاسخ به این پرسش که آیا روی تغییر لباس شخصیت اول فیلم (عماد با بازی بابک حمیدیان) از لباده به قبا هم فکر کرده بودید، پاسخ داد: بله، دقیقا فکرشده بود و خوشحالم که این جزئیات در فیلم به چشمتان آمده است. لباده یک مقدار رسمی‌تر از قبا است، معمولا شخصیت‌های اول نظام و روحانیون دیپلمات‌ در جاهای رسمی لباده می‌پوشند اما روحانیون سنتی بیشتر قبا بر تن می‌کنند. 

وی درباره اینکه آیا دست کردن انگشتر شرف شمس که معمولا ۱۹ فروردین حکاکی می‌شود، اشاره به آغازی جدید برای عماد است، پاسخ داد: بیشتر یک حالت نوستالژی بود، چون انگشترهایی که عماد در دست داشت، به دلیل سنگهای به روزتر، گران‌تر بود اما شرف شمس حالت سنتی داشت. 

فیلم سینمایی «روز بلوا» به کارگردانی بهروز شعیبی به داستان زندگی یک روحانی جوان و مفسده‌های اقتصادی در اطرافیان او می‌پردازد.