شنبه شب به وقت آمریکا (یکشنبه صبح ۲۰ بهمن به وقت ایران) جوایز اسپریت به بهترین آثار سینمای مستقل آمریکا اهدا شد. این مراسم در سانتا مونیکا برگزار شد و برندگانش را شناخت.

اخبار فرهنگ و هنر - در این مراسم «وداع» ساخته لولو وانگ به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و آدام سندلر و رنه زلوگر جوایز بهترین بازیگران مرد و زن سال را از آن خود کردند.

فهرست کامل برندگان چنین است:

بهترین فیلم: «وداع»

دیگر نامزدها: «زندگی پنهان»، «کلمنسی»، «داستان ازدواج»، «الماس‌های تراش‌نخورده»

بهترین کارگردانی: بنی و جاش سفدی برای «الماس‌های تراش‌نخورده»

دیگر نامزدها: رابرت ایگرز برای «فانوس دریایی»، آلما هارل برای «پسر عسلی»، جولیوس اونا برای «لوس»، لورنا اسکافاریا برای «شیادان»

بهترین فیلم اول: «خرخوان»

دیگر نامزدها: «صعود»، «دیان»، «آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو»، «اسب وحشی»، «دیروز می‌بینمت»

بهترین بازیگر نقش اول زن: رنه زلوگر برای «جودی»

دیگر نامزدها: کارن آلن برای «کولول»، هونگ چائو برای «راه‌های راندن»، الیزابت ماس برای «بوی او»، ماری کی پلیس برای «دیان»، آلفری وودوارد برای «کلمنسی»

بهترین بازیگر نقش اول مرد: آدام سندلر برای «الماس‌های تراش‌نخورده»

دیگر نامزدها: کریس گالوست برای «به من آزادی بده»، کلوین هریسون جونیور برای «لوس»، رابرت پتینسون برای «فانوس دریایی»، ماتیاس اسکون‌آرتس برای «اسب وحشی»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: ژائو شوژن برای «وداع»

دیگر نامزدها: جنیفر لوپز برای «شیادان»، تیلور راسل برای «امواج»، لورن اسپنسر برای «به من آزادی بده»، اکتاویا اسپنسر برای «لوس»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ویلم دفو برای «فانوس دریایی»

دیگر نامزدها: نوآ جوپ برای «پسر عسلی»، شیا لبوف برای «پسر عسلی»، جاناتان میجرز برای «آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو»، وندل پیرس برای «نی سوزان»

بهترین فیلمنامه: «داستان ازدواج» نوشته نوآ بومباک

«الماس‌های تراش‌نخورده» نوشته برادران سفدی و رونالد برونستاین، «کلمنسی» نوشته چینونی چوکوو، «پرنده بلند پرواز» نوشته تارل آلوین مک‌کرینی، جیسون بگو و شان اسنایدر برای «به سمت گرد و غبار»

بهترین فیلمنامه اول: فردریکا بیلی و استفون بریستول برای «دیروز تو را می‌بینم»

دیگر نامزدها: «راه‌های راندن»، «BLOW THE MAN DOWN»، «علف سبزتر»، «بیکران شب»

بهترین فیلمبرداری: «فانوس دریایی»

دیگر نامزدها: «شیادان»، «پسر عسلی»، «همسر سوم»، «نیمه تابستان»

بهترین تدوین: «الماس‌های تراش نخورده»

دیگر نامزدها: «همسر سوم»، «شمشیر اعتماد»، «فانوس دریایی»، «به من آزادی بده»

بهترین مستند: «کارخانه آمریکایی»

دیگر نامزدها: «آپولو ۱۱»، «برای سما»، «سرزمین عسل»، «جزیره‌ی روح‌های گرسنه»

بهترین فیلم بین‌المللی: «انگل» از کره جنوبی

دیگر نامزدها: «زندگی نامریی» از برزیل، « بینوایان » از فرانسه، «پرتره یک بانو در آتش» از فرانسه، «چالش» از پرو، «یادگاری» از بریتانیا

برنده جایزه رابرت آلتمن: «داستان ازدواج»