به گزارش افکارنیوز،

فیلم سینمایی «آن شب» به کارگردانی کوروش آهاری، یکی از آثار جشنواره فیلم فجر امسال است که در قالب سینمای وحشت ساخته شده است.

اخبار فرهنگ و هنر - ژانر وحشت یکی از ژانرهای مغفول در سینمای ایران است. این فیلم با حمایت کمپانی فیلمسازی متعلق به شهاب حسینی ساخته شده است. حسینی در این اثر نقش اول مرد را بازی می کرد.

آهاری (کارگردان فیلم) سالهاست در آمریکا زندگی کرده و عوامل فیلم بجز بازیگران را از هنرمندان آمریکایی انتخاب کرده است.

او در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره علت ساخت « آن شب » بیان کرد: همه جای دنیا موضوعات مشترکی هست که مردم با آن ارتباط برقرار می‌کنند. مثلاً دو مفهوم خیانت و عدم صداقت از مفاهیم جهانی هستند که در فیلم من هم محوریت قرار گرفتند. سعی کردم موضوع خیانت و عدم صداقت را در قالب داستانی رمزآلود و رعب آور بیان کنم.

آهاری افزود: من از طرفداران ژانر وحشت هستم؛ ولی همه فیلم‌های این سبک را دوست ندارم. ژانر وحشتی برایم ارزنده است که حاوی معنا و مفهوم باشد. سینمای کشور ما در سال های اخیر خالی از فیلم های ژانر وحشت بوده است. به هر حال این نوع فیلم‌ها مخاطب خاص خود را دارد. تلاشم این بود که با استانداردهای سینمای آمریکا «آن شب» را بسازم و قطعاً ساخت این فیلم ریسک بزرگی بود. اگر موفق شدم حتی ۵۰ درصد از مخاطبان ایرانی را درگیر فیلم کنم و به جای مضحک بودن ترس را بیان کنم، کار بزرگی انجام شده است.

وی درباره همکاری خود با شهاب حسینی اظهار کرد: ما در این ژانر نیازی به بازیگران چهره نداریم؛ برعکس حضور بازیگران غیر معروف می‌تواند به واقعی بودن فیلم کمک کند. اما شهاب حسینی نقش آفرینی بی نظیری در این اثر داشت و ریزه کاری‌هایی را در بازی رعایت کرد که قابل توجه بود. من فیلمنامه را برای شهاب حسینی فرستادم و او را در آمریکا دیدم و همکاری ما شکل گرفت.

این کارگردان سینما در پایان اضافه کرد: شاید می‌شد این فیلم در ایران ساخته شود، اما به دلیل برخی شرایط ممکن نبود. با کمال میل می‌خواهم باز هم برای سینمای ایران فیلم بسازم. از همین الان هم پژوهش‌هایی انجام دادم که نشان می‌دهد داستان‌های بومی وجود دارد که قابلیت تبدیل شدن به یک اثر سینمایی را دارد.

محمد درمنش تهیه کننده فیلم سینمایی «آن شب» نیز در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار ما اعلام کرد این اثر در سینما‌های کشور اکران خواهد شد.